Sjajna predstava

Odlični Bogdanović zabio 33 koša u porazu Pistonsa

Sport   |   Autor: HINA   |   27.10.2022 u 08:49

EPA/SHAWN THEW
Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović postigao je 33 koša u domaćem porazu Detroit Pistonsa od Atlanta Hawksa 113-118.

Hrvatski košarkaš je odigrao sjajnu predstavu u dresu svog novog kluba, međutim Pistonsi su upisali i četvrti uzastopni poraz i sa skorom 1-4 nalaze se pri dnu Istočne konferencije.

U domaćem 113-118 porazu od Atlanta Hawksa, hrvatski je košarkaš za 34 minute ubacio 33 koša, uz dva skoka, tri asistencije te šut iz igre 12/21, pri čemu je trice gađao 6/12. Imao je i dvije izgubljene lopte.

Otkako je stigao u Detroit, Bogdanović je na prosjeku od 20.8 koševa, 3.8 skokova i 2.3 asistencije.

Bila je to neizvjesna utakmica u kojoj je Bogdanović vukao svoju momčad, ali nije uspio. Hrvatski košarkaš je zabio posljednjih 13 koševa svoje momčadi, pri čemu četiri trice. S dvije vezane trice i dodatnim slobodnim bacanjem smanjio je na samo koš zaostatka (110-111) nešto manje od minutu i pol prije kraja utakmice. Gosti su uzvratili serijom 5-0 (116-110). Hrvatski košarkaš je novom tricom 17 sekundi prije kraja smanjio na 116-113, no najbolji igrač utakmice Trae Young je zapečatio priču s dva koša.

"Pronašli smo način da izborimo pobjedu, to je jedino važno," kazao je Young koji je ubacio ukupno 35 koševa za treću pobjedu Hawksa uz jedan poraz. John Collins dodao je 19 poena, 10 skokova i četiri blokade, a De'Andre Hunter 17 koševa.

Uz Bogdanovića, kod domaćina se istaknuo i Cade Cunningham sa 26 koševa, sedam skokova i šest asistencija, ali je imao i sedam izgubljenih lopti. Trener Pistonsa Dwane Casey bio je zadovoljan igrom svoje momčadi nakon poraza u Washingtonu (99-120).

"Ovo je bila drugačija momčad od one koju smo vidjeli sinoć. Nažalost, imali smo i malo nesreće. Moramo naučiti kako zatvoriti utakmice," kazao je Casey. Pistonsi i Hawksi ponovo će se susresti u petak.

Vodeća momčad Istoka Milwaukee Bucksi upisali su i treću uzastopnu pobjedu porazivši Brooklyn Netse 110-99.

Buckse je predvodio sjajni Giannis Antetokounmpo koji je zabio 43 koša uz 14 skokova i pet asistencija. U drugom poluvremenu postigao je 34 poena. Kod Brooklyna se Kevin Durant zaustavio na 33 koša, dok je Kyrie Irving dodao 27.

Identičnim rezultatom Denver Nuggetsi su porazili LA Lakerse koji su upisali i četvrti poraz i još su bez slavlja na početku sezone.

Sjajan je bio dvostruki uzastopni MVP Nikola Jokić. Srpski centar završio je sa 31 poenom, uz 13 skokova, devet asistencija i četiri ukradene lopte. Anthony Davis zabio je 22 koša za Lakerse, a uz to je imao i 14 skokova. LeBron James dodao je 19 koševa i devet asistencija. Lakersi su igrali bez ozlijeđenog Russella Westbrooka.