Uspješan vikend u bazenima

Plivači iz šibenskog 'Mora' vratili se puni medalja iz Splita i Zagreba

Sport   |   Autor: Š.I.   |   08.03.2022 u 13:48

Protekli vikend bio je ispunjen i bogat događanjima za natjecatelje plivačkog kluba 'More' iz Šibenika.

Za najmlađe plivače održalo se Regionalno prvenstvo za kategoriju početnika na Poljudu, u Splitu. Izvrsne rezultate postizali su redom: Badurina Mislav, Barišić Jure, Džepina Mate, Klarić Vice, Miletić Mihael, Stegić Petar, Šarić Marin, Ožegović Vito, Cvitan Vice, Bjedov Luka, Žurić Mate, Benko Luka, Bračanov Mihael, Lokas Ela, Županović Borna, Roman Marta i Kunčić Luna.

Kod početnica medalju je osvojila Borna Županović u disciplini 50m leđno.

U konkurenciji sa godinu starijim plivačima, plivači "Mora", ostvarili su izvanredne rezuiltate i osvojili brojne medalje.

Najuspješniji među njima bio je Mate Džepina sa osvojene tri medalje, koliko je imao i nastupa. Mate je osvojio zlatnu medalju u disciplini 50m leđno, srebrnu u disciplini 100m mješovito i brončanu medalju u disciplini 100m slobodno.

Petar Stegić osvojio je zlatnu medalju u disciplini 50m slobodno i srebrnu medalju u disciplini 50m leđno.

Mislav Badurina je izvrsnim nastupom u disciplini 50m prsno osvojio srebrnu medalju.

Po prvi puta su se plivači i plivačice iz kluba "More" okušali u štafetnoj utrci 4x50m slobodno. Predstavili smo se sa jednom ženskom i dvije muške štafete. Štafeta u sastavu Mate Džepina, Petar Stegić, Mislav Badurina i Vice Klarić, popela na najvišu stepenicu postolja i okitila se zlatnim medaljama.

- Ne možemo dovoljno naglasiti koliko je jakih i velikih rezultata ostvareno, a tek su se otisnuli u natjecateljsku kategoriju. Veliko im hvala na borbenosti, navijanju i sportskom ponašanju - kažu iz "Mora".

S druge strane, kategorije od mlađih juniora do seniora, nastupili su u Zagrebu na HEP mitingu. Na zagrebačkim Sveticama, u 50-metarskom bazenu, nastupalo je 430 natjecatelja iz Austrije, Slovenije, Mađarske, Srbije i Hrvatske. Plivački klub „More“ predstavljali su Tea Jukić, Marita Iva Bračić i Noa Županac.

Najuspješnija među njima bila je Tea Jukić koja je brončanu medalju osvojila u disciplini 50m leptir. Rezultatom 28.44 približila se normi za Europsko juniorsko prvenstvo koja iznosi 28.15

Marita Iva Bračić izborila je B finale u disciplini 200m leptir.

S pravom očekujemo nove izvrsne nastupe naših plivača, a do tada marljivo treniramo - kažu iz plivačkog kluba "More".