OBJAVA: 27.10.2017, 20:14h   •   IZMJENA: 27.10.2017, 20:28h   komentara   •     ISPIŠI

Zajednička pjesma navijača i igrača

Pobjeda za Igora Anakovića: GKK Šibenik nastavio niz, na Baldekinu pao Split

Milan Balaban Pobjeda za Igora Anakovića: GKK Šibenik nastavio niz, na Baldekinu pao Split
27.10.2017, 20:14h

Dalmatinski derbi na Baldekinu, posve zasluženo, pripao je Šibenčanima. Favorizirani Split, koji igra drugu ABA ligu, nije mogao protiv raspoloženih Šibenčana koji su, kao i uvijek, ostavili i zadnji atom snage na parketu. Vratilo im se to u vidu pobjede (79:65) koju su igrači posvetili Igoru Anakoviću, tajniku Funcuta, koji je teško stradao u srijedu prije šibensko-splitskog nogometnog dvoboja u napadu Torcide. A koliko pobjeda znači i igračima i navijačima jasno se vidjelo i po dugotrajnoj, zajedničkoj pjesmi po završetku utakmice.

Sjajno je susret otvorio šibenski playmaker Krešimir Radovčić. Zabija tricu na otvaranju, potom i koš za 5:2, odnosno prvih deset koševa Anzulovićeva sastava (14:12). Split, bez Matea Kedže, stalno je uz bok domaćinima. Kod rezultata 14:14 u dvoranu, a igrala se sedma minuta, ulaze Funcuti i kreće pravo navijanje. Igra se i do kraja četvrtine koš za koš, pa poslije Vitalijeva koša Šibenčani odlaze s prednošću od 21:19 na poluvrijeme.

Malo koševa palo je i na jednoj i na drugoj strani u drugoj četvrtini. U dva su navrata domaćin imali vodstvo od šest koševa (25:19, 27:21) na otvaranju druge dionice igre. No, uslijedilo je tada razdoblje napadačke krize, nekoliko minuta ostali su Šibenčani bez koša, pa je Split serijom došao do najvećeg vodstva (30:27). Do kraja poluvremena poentirali su Bundović i Vitali (jedno bacanje) za 30:30 na poluvremenu.

Filip Bundović bio je najraspoloženiji domaći igrač na otvaranju drugog poluvremena. Širko je s dva realizirana napada za kratko vratio prednost na stranu svoje momčadi (34:33), no, onda je  Bundović realizirao tri napada u nizu, odmah potom i još jedan za 41:36. Priključuje mu se tricom mladi Nakić za novih plus šest (44:38).

U seriju tada na drugoj strani ulazi Splitov Amerikanac Mike Scott, postigao je sedam koševa u nizu i svojoj momčadi donio minimalno vodstvo (45:44). Nije ono bilo dugog vijeka: Mileković postiže tricu iz kontre, potom zabija i za dva i minutu prije kraja četvrtine GKK Šibenik ima vodstvo od 49:45, a upravo tim rezultatom ušlo se i u zadnjih deset minuta igre.

Pandurić odmah zabija tricu, a s linije slobodnih bacanja precizan je Vitali za najvećih do tada plus devet (54:45). Split nema rješenja u napadu, a nova Milekovićeva trica donosi domaćinima dvoznamenkasto vodstvo – 57:45. Širko zabija tricu, no, raspucani Mileković odgovara na identičan način, za novih +12 (60:48). Gosti u tim trenucima zabijaju samo iz slobodnih bacanja, a Šibenik iz igre. Radović, pa nova trica Nakića za 67:54 4:13 prije kraja utakmice. Još jedan mladi domaći igrač, Šarić, zabija potom tricu, a čim je pet koševa u nizu stavio Šibenčanin u splitskim redovima Henrik Širko za 73:65 2:10 prije kraja Anzulović je pozvao time-out.

Nije pobjeda domaćeg sastava dolazila u pitanje niti jednog trena, pa je minute protiv ABA ligaša upisao i mladi Gulin. Istek 40. minute označio je i početak šibenskog slavlja. Četvrta pobjeda u isto toliko odigranih susreta razgalila je i domaću momčad i tribine,  pogotovo nakon burnog tjedna na navijačkog sceni.

Posebno dojmljivo bilo je vidjeti slavlje nakon susreta. Igrači su pobjedu posvetili tajniku Funcuta Anakoviću, Bašić je ponovno na ogradi poveo pjesmu s navijačima, a na ogradi, zidiću koji tribine dijeli od parketa, pridružila mu se kompletna momčad!

GKK ŠIBENIK – SPLIT 79:65 (21:19, 9:11, 19:15, 30:20)