OBJAVA: 29.11.2019, 16:08h   •   IZMJENA: 29.11.2019, 16:08h   komentara   •     ISPIŠI

Narančasti povećavaju prednost

S teškog gostovanja s bodovima: Kukec i Ćurić slomili Dugopolje

ŠibenikIN S teškog gostovanja s bodovima: Kukec i Ćurić slomili Dugopolje
PIŠE Šibenik IN
29.11.2019, 16:08h

Prošle je sezone Dugopolje bilo 'crna mačka' za šibenski sastav. Izgubili su dva puta narančasti. Ove sezone druga priča. Na uvijek nezgodnom gostovanju upisali su Šibenčani pobjedu od 2:0 u pretposljednjoj prvenstvenoj utakmici u sezoni.

Prvi je udarac prema golu bio onaj šibenski: Rak je pucao prema golu, pogodila je lopta jednog domaćeg igrača. Apsolutnu terensku dominaciju imali su narančasti, ali pravu priliku u tom razdoblju nisu stvorili. Jesu zato domaćini, Bulbwa je u 17. minuti izašao sam pred Labrovića, ali sjajni šibenski vratara i ovog je puta briljantno reagirao i sačuvao svoj gol i momčad.

Dalekometni pokušaji Raka i Bulata nisi bili prijetnja velika po domaći gol. A onda u 38. minuti pogodak: Kukec je izveo korner, u 16 metara pada Pandža, a sudac Dugandžić pokazuje na bijelu točku. Burno su prosvjedovali domaći, trener Balajić dobio je crveni karton, s tribina se na teren spustio i domaći sportski direktor Mario Smodlaka, prosvjedovala je i domaća publika. A iskusni Kukec bio je hladne glave, mirno i sigurno je realizirao jedanaesterac za vodstvo svoje momčadi.

U nastavku su Šibenčani bili daleko opasniji po gol. U 51. minuti Antunović je prošao i vratara, ali je bio skroz ukoso, pa nije uspio loptu ugurati u mrežu, otišla je malo pored vratnice. A onda je 64. minuti prvijenac u šibenskom dresu dočekao Ćurić: Antunović je izborio loptu kod korner zastavice, ubacio u sredinu gdje ju je dočekao Ćurić i s 12-13 metara poslao u mrežu, za potvrdu pobjede.

Šibenik je i dalje bio puno opasniji po gol, nego su to bili domaćini. Prince je promašio iz blizine glavom u 68. minuti, a glavom je neprecizan bio i Antunović nešto kasnije. Potpunu kontrolu utakmice imao je Rendulićev sastav, a jedina prijetnja Dugopolja u drugom poluvremenu bio je slobodan udarac u 90. minuti, lagan plijen Labrovića.

S nova tri boda narančasti su još više učvrstili svoju lidersku poziciju. A već u utorak čeka ih na Šubićevcu Kup protiv Lokomotive.

Dugopolje - Šibenik 0:2  (0:1)