Senzacija u Zagrebu

Šibenik 1983 u finalu futsal Kupa Hrvatske, malo je falilo da im se pridruži i Murter

Sport   |   Autor: G.M.   |   19.02.2023 u 22:17

MNK Šibenik 1983
Malonogometni drugoligaši Šibenik 1983 i Murter još jednom su pokazali da nisu slučajno se plasirali na završni turnir Kupa Hrvatske u malom nogometu, koji se igra u zagrebačkom Domu sportova. U polufinalu Murter je pao hrabro protiv prvoligaša Pule, a Šibenčani su izbacili najbolju hrvatsku ekipu posljednjih godina Novo Vrijeme iz Makarske. Podsjetimo, dosad je grad Šibenik imao finalista Kupa u nogometu, muškoj i ženskoj košarci, ženskom vaterpolu, ženskoj odbojci, boćanju i petanci.

Pula-Murter 6:3 (2:3)

Nakon što su izbacili tri kluba iz Splita, sve jedna senzacija veća od druge, Murter je dugo prijetio i protiv jake Pule. Imala je Pula nakon 6 minuta vodstvo 2:1, no do odmora Ćoran i Popov su preokrenuli rezultat.

Pula do novog vodstva stiže iz prekida, Mataja je zabio nakon kornera u 24. i penala u 27. minuti. Isti igrač je nakon greške Celića zabio u 39. na prazan gol, a do kraja su Puljani stigli zabiti još jedan pogodak, za konačnih 6:3.

STRIJELCI: 1:0 Da. Moravac (4′), 1:1 Popov (5′), 2:1 Bilić (6′), 2:2 Ćoran (14′), 2:3 Popov (18′), 3:3 Mataja (24′), 4:3 Mataja (27′), 5:3 Mataja (39′), 6:3 Da. Moravac (40′)
PULA: Darko Milanović, Daniel Moravac, Dean Moravac, Igor Osredkar, Filip Petrušić, Mario Dujmović, David Mataja, Robert Grbić, Bernardo Difonzo, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Denis Ramić, Nikola Prelčec, Florijan Cindrić, trener Nijaz Mulahmetović
MURTER: Josip Kardum, Josip Ćoran, Dominik Nadoveza, Luka Celić, Josip Anić, Vito Grubišić, Marko Marčić, Bruno Orlović, Leonardo Lovre Škevin, Šime Brajković, Tonći Ljubić, Šimun Popov, Mateo Erlić, Marko Kovačev, trener Ivan Zorica

Novo Vrijeme-Šibenik 1983 2:2 (1:0)-na penale 0:3

Nakon što su već tri puta u ovom natjecanju izbacili jake klubove nakon penala (Gorica, Vrgorac, Dinamo), Šibenčani su se očito toliko izvještili u tome da su protiv Novog Vremena uspjeli slaviti nakon minimalnog broja potrebnih udaraca, 3 pogođena i 3 obranjena.

No do penala protiv favoriziranog Novog Vremena trebalo je doći. Jefferson je Makarane doveo u vodstvo u 16. minuti, udarcem iz jedne kontre tri na dva. U drugom poluvremenu se jako teško dolazilo do šansi, a onda su Šibenčani iznenada izjednačili, nakon što je Jurković pogodio uz pomoć vratnice.

I onda trenutak koji je zamalo prelomio susret u korist Makarana. Umjesto da igraču Novog Vremena zbog igranja rukom sudac dodijeli drugi žuti karton, žuti karton dobio je Ćorluka zbog prekršaja koji je uslijedio samo sekundu poslije. Žuti karton bio je zaslužen, ali do njega ne bi došlo da je svirana ruka. A onda Ćorluka pola minute poslije dobija i drugi žuti karton pa Novo Vrijeme sa igračem više odmah zabija za 2:1. No Šibenik 1983 se nije predao, naprotiv, Badrov je sjajnim volejem već minutu poslije vratio neriješeni rezultat. A penali koji su uslijedili su za Šibenčane rutina, s obzirom da im je ovo već četvrto slavlje na isti način.

Za razliku od košarkaša, malonogometaši su pokazali da je u sportu uvijek sve moguće. A može li se i protiv Pule u finalu, saznat ćemo sutra od 18 sati i 30 minuta. Mnogo Šibenčana vjerojatno će putovati u Zagreb, ostali će moći gledati na MaxSport 1.

STRIJELCI: 1:0 Jefferson (16′), 1:1 Jurković (33′), 2:1 Rafinha (34′), 2:2 Badrov (35′); PENALI: Kazazić-stativa, Bajrušović 0:1, Rafinha-brani Jarmanović, Žumberac-0:2, Jelavić-brani Jarmanović, Protega-0:3
NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Rafael Ferreira Lima, Toni Jelavić, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Jakša Herceg, Mate Vuković, Marin Sesar, Luka Suton, Gabrijel Lasić, Jefferson Breno Ferreira Alves, Josip Juretić, Blago Gašpar, David Barbarić, trener Ivan Božović
ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Duje Bajrušović, Mihovil Prgomet, Thomas Monteiro Silva, Alen Milišić, Mario Žumberac, Ante Ćorluka, Alen Protega, Nikola Badrov, Antonio Imširović, Ivan Škugor, Ante Kosor, Franko Knez, Vinko Jurković, trener Teo Strunje