Pobjede ni za lijek

Šibenik imao vodstvo i igrača više, na kraju ostao 'kratkih rukava': Varaždin nosi bodove sa Šubićevca

Sport   |   Autor: Ivana Jurica   |   28.10.2022 u 20:09

Hrvoje Jelavić/Pixsell
Turbulentna utakmica na Šubićevcu u kojoj su nogometaši Šibenika ostali kratkih rukava. Niz bez pobjede traje i dalje, još od 29. srpnja i jedine pobjede u susretu protiv Lokomotive. Imala je momčad Marija Cvitanovića vodstvo od 1:0 i igrača više u dvoboju protiv Varaždina, no, sve su to prosuli, gosti su s bijele točke došli do izjednačenja, a potom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade preko Pilja i do pobjede od 2:1.

Domaćini su u trećoj minuti prvi pokušali zaprijetiti: solo akcija Dolčeka, pucao je iskosa s desne strane, Zelenika nije morao intervenirati. Daleko opasniji prvi je pokušaj na drugoj strani: s 25-26 metara slobodan udarac izveo je Teklić. Najbolji igrač momčadi iz baroknog grada opalio je snažno, u donji lijevi kut, no, Rogić se nije dao iznenaditi, 'izvadio' je tu loptu iz kuta i sačuvao početni rezultat. I drugu šibensku prijetnju prema golu kreirao je Dolček: brza kontra, Vidović je na desnoj strani proigrao Dolčeka, on je prevario svog čuvara, potom ciljao suprotan kut gostujućeg gola, ni ovog puta nije bio precizan.

Nešto kasnije konfuziju u gostujućim redovima zamalo je kaznio Delić: Ba je pogriješio, Delić je praćen dvojicom braniča gostiju izašao pred Zeleniku, prvi došao do lopte, ali je nije uspio poslati na željeno mjesto, u mrežu. Prekid je donio novu opasnost u kaznenom prostoru Varaždinaca: u skoku je najviši B. Matić, ravno u vratara gostiju. Nisu ni gosti ostali dužni: lopta u prostor za Kolarića, sam je pred Rogićem, no, budan je šibenski čuvar mreže, uspio je pokupiti loptu ispred gostujućeg igrača.

Dugo se vremena potom čekalo na novu prijetnju, a stigli je preko vrlo aktivnog Dolčeka: zapucao je iz slobodnog udarca u 38. minuti, Zelenika je to zaustavio. Na poluvrijeme se tako otišlo 'praznih' mreža.

Nastavak je početo terenskom inicijativom gostiju, ali jalova je to bila premoć u posjedu, bez pravih prilika, ali i udaraca na gol. Sve do 57. minute kad je Teklić pravom bombom pokušao iznenaditi šibenskog čuvara mreže, no, nije uspio, Rogić je još jednom fantastično zaustavio udarac najopasnije igrača gostujuće momčadi. Odgovaraju narančasto-crni preko Vidovića: šut je zaustavljen u bloku. U tim su trenucima Šibenčani vrlo opasno stisnuli Varaždince, a, kao nagrada, stigao je i pogodak: Delić je dao dubinsku loptu na lijevu stranu za Minu, on ušao u prostor, a onda milimetarski točno pronašao na drugoj stativi Dolčeka koji trese mrežu za šibensko vodstvo od 1:0. Bilo je to u 60. minuti utakmice.

Samo pet minuta kasnije gosti su, potpuno zasluženo, ostali s igračem manje: u potpuno bezopasnoj situaciji, uz aut liniju, najbolji igrač Varaždina Tonio Teklić 'krvnički' je ušao u M. Matića. Sudac Čulina odmah je rezolutno pokazao put u svlačionicu igraču gostiju. Nasreću, M. Matić se oporavio, izgledao je start iznimno ružno, no, posljedica za pouzdanog šibenskog stopera nije bilo. Iako s igračem manje gosti su, ni krivi ni dužni, došli do izjednačenja: Rogić je prvo zabilježio fantastičnu obranu, a u nastavku akcije lopta je nesretno i nespretno pogodila Mesu u ruku. Glavni sudac odmah je pokazao na bijelu točku, VAR je samo potvrdio tu odluku, a Brodić je bio precizan: Rogić je otišao u jednu, a lopta u drugu stranu za izjednačenje u 71. minuti.

Šibenik žestoko napada prema naprijed. U samo jednoj akciji tri su puta prijetili varaždinskom golu: udarac Dolčeka s lijeve strane je blokiran, Delićev šut glavom zaustavio je vratar Zelenika, da bi u trećem pokušaju još jednom zaprijetio Dolček, ni ovog puta rezultat se nije promijenio. Na novu prijetnju čeka se do 85. minute: zaprijetio je Burgui (jedini novi igrač u šibenskim redovima do tada), otišlo je pored lijeve stranice. Iz daljine pokušava Arai, lak je to zadatak za Zeleniku.

Dobar je bio i ubačaj Burguija s lijeve strane, nema nikoga na drugoj stativi da ugura loptu u mrežu. Pokušava M. Matić glavom poslije kornera, čudesno brani Zelenika. Igralo se sedam minuta nadoknade, Cvitanović je uveo i Marasovica, a Šibenik je ostao s igračem manje jer je drugi žuti dobio Ivan Delić. Nije tu bio kraj šibenskim nevoljama: jedna greška u zadnjem redu, prelagano dodavanje M. Matića skupo je stajalo domaćine: Perić je presjekao tu loptu, odigrao na desno za Pilja koji pogađa bliži Rogićev gol za potpuni preokret na Šubićevcu.

Nisu Šibenčani do kraja utakmice uspjeli doći do pogotka, a poslije završetka utakmice dočekale su ih salve zvižduka s tribina. Tražili su Funcuti i da momčad dođe pred njih nakon utakmice, došli su, 'počastili su ih' navijači, a potom su se svi mirno razišli.

Teško razdoblje za šibensku momčad se nastavlja.

ŠIBENIK – VARAŽDIN 1:2 (0:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 631.
Sudac: Ante Čulina - Zagreb
Pomoćnici: Vedran Đurak – Sveti Ivan Zelina