Poraz u Sinju

Šibenka vodila cijelu utakmicu pa od Alkara izgubila košem u zadnjoj sekundi

Sport   |   Autor: HINA   |   15.02.2022 u 20:46

Ilustracija/V.B./ŠibenikIN
U ogledu 21. kola HT Premijer lige košarkaši Alkara pobijedili su na domaćem parketu Šibenku 100-98, a pobjednički koš postigao je Mcglynn u zadnjoj sekundi ogleda.

Od samog početka Šibenka je bila u prednosti. Već na kraju prve četvrtine gosti su imali +13 (34-21). Krajem treće dionice vodili su Šibenčani sa 16 poena razlike, ali sve su to prosuli u zadnjih deset minuta dvoboja.

U završnici je prvo Lukačić, 40 sekundi prije kraja, ubacio za izjednačenje na 98-98, dok je u zadnjoj sekundi Patrick James Mcglynn pogodio za veliku feštu u sinjskoj dvorani. Imala je Šibenka manje od sekunde vremena za čudo koje se nije dogodilo.

Za domaćina je Dominic Gilbert ubacio 34 poena uz 13 skokova. Junak Mcglynn je dodao 26 uz devet asistencija. Na drugoj strani Bruno Rebić je ogled završio s 23 poena i pet asistencija, dok je Patrik Jambrović dodao 13 uz pet skokova i tri asistencije.

Na vrhu ljestvice su Cedevita Junior (omjer 15-4) i Split (15-3), dok ih slijede Cibona i Zadar (po 14-5) te Gorica (12-9). Na dnu omjer 6-13 imaju Furnir i Vrijednosnice Osijek, dok se Alkar sada izjednačio sa Šibenkom i te dvije momčadi imaju omjer 6-14. Posljednja je Sonik Puntamika s 5-14.