Odluka u drugom poluvremenu

Derbi pripao Šibenčanima: Vaterpolisti Solarisa slavili kod Mornara BS u Splitu

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   13.11.2022 u 07:43

Facebook Naši Tići/arhiva
U derbi utakmici petog kola Prvenstva Hrvatske vaterpolisti Solarisa upisali su pobjedu rezultatom 10:7 na gostovanju kod Mornara BS u Splitu.

Domaćini su poveli s 1:0, a Solaris odgovara s tri gola u niz. Erak, Penava i Čondić Kadmenović tresli su mreži Splićana. Ipak, na kraju prve četvrtine rezultat je bio 2:3.

Novi gol Eraka Šibenčanima opet donosi plus dva, ali Mornar sada odgovara s dva uzastopna gola. Raspoloženi Erak vraća prednost na stranu Solarisa, no u posljednjem napadu prvog dijela Splićani poentiraju za 5:5 na poluvremenu.

Slijedi četvrtina odluke. Mornar je prvi zabio za vodstvo, ali Solaris odgovara s četiri gola u nizu. Penava pogađa za 6:6, slijede dva gola Burburana, te jedan Butića za 9:6 na kraju treće dionice igre.

Kad je Kreković četiri minute prije kraja pogodio za plus četiri (10:6) sve dileme oko pobjednika bile su i definitivno riješene. Domaćin je uspio postići još samo jedan gol za konačnih 7:10.

Erak je postigao tri gola, Burburan i Penava po dva, dok su jednom mrežu suparničke momčadi tresli Čondić Kadmenović, Butić i Kreković.