Propustili tri razlike

Dovršen užasan sportski dan: VK Solaris poražen u Splitu, sljedeće subote u Crnici pada odluka o putniku u Europu

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   21.04.2023 u 22:30

Facebook/arhiva/VK Solaris
Nakon nogometaša i košarkaša, ni vaterpolisti nas nisu obradovali večeras. U drugoj utakmici borbe za 5. mjesto u 1. HVL, Mornar BS je u Splitu slavio protiv Solarisa sa 9:8 (3:4, 1:3, 1:0, 4:1). U prvoj utakmici u Šibeniku Solaris je slavio sa 11:9 pa je rezultat serije sada 1:1; u subotu 29. travnja majstorica će odlučiti o putniku u LEN Eurokup, a prednost domaćeg terena imat će Šibenčani.

Već u prvoj šibenskoj utakmici pokazalo se da će Mornar biti nezgodan protivnik. Šibenčani su, doduše, kao i u Crnici, otvorili dobro. U prvoj četvrtini poveli su sa 1:3, Splićani su izjednačili, no 3:4 donio je Sirovec. Deset sekundi prije sirene, šibenski vratar Marin Šparada obranio je peterac Duji Akrapu.

Nakon pogotka Roka Akrapa za 4:4, u drugoj četvrtini Sirovec iz igrača više, Rak iz igre te Burburan iz peterca donose prednost Sunčanima od 4:7 na poluvremenu.

Početkom treće četvrtine na 5:7 smanjio je Čumbelić, a onda slijedi punih 8 minuta bez pogotka. Početkom zadnje četvrtine Čumbelić zabija još dva pogotka, za 7:7. Akrap kompletira preokret domaćina, no za Solaris izjednačava Toni Šparada. Utakmica je bila blizu peteraca, no Omrčen je minutu prije kraja pogodio za konačnih 9:8.

Bazen na Poljudu, suci Marko Matijević, Andrej Franulović
MORNAR BS: Marin Kordić, Petar Uvodić, Bruno Hrvatić, Roko Akrap 2, Luka Omrčen 2, Duje Buzdovačić, Ferdinand Josip Bušelić, Duje Akrap, Marin Čumbelić 4, Luka Penava, Roko Gudurić 1, Toni Knežević, Roko Pavić, Mislav Ćurković, trener Boris Pavlović,
SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević, Vice Erak, Luka Rak 1, Petar Čondić Kadmenović 1, Domagoj Butić 1, Karlo Kreković 1, Matej Josip Vrcić, Jerko Penava, Borna Sirovec 2, Noa Burburan 1, Toni Šparada 1, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković, trener Denis Seferović
Peterci Mornar BS 0/1, Solaris 1/1, igrač više Mornar BS 4/10, Solaris 4/9, šut iz igre Mornar BS 5/21, Solaris 2/18, kontre Mornar BS -, Solaris 1/1, obrane vratara Mornar BS 11/19, Solaris 10/19