Neobična završnica utakmice

Eurokup: U paklenoj atmosferi Soluna Solaris protiv PAOK-a iščupao remi i prvo mjesto na tablici

Vaterpolo   |   Autor: Goran Milić   |   16.10.2022 u 12:07

Facebook/VK Solaris
U posljednjem kolu turnira prvog kruga LEN Eurokupa (1/32 finala), koji se ovaj tjedan igrao u Solunu (uz još tri takva diljem Europe), domaći PAOK i Solaris u napetoj utakmici odigrali su 9:9 (2:2, 3:4, 1:0, 3:3), što je Šibenčanima bilo dovoljno za prvo mjesto skupine A i status nositelja u drugom krugu (1/16 finala). Milardović je dao 3 gola za PAOK, Penava 3 za Solaris. Igrati u gostima kod PAOK-a poseban je doživljaj u svakom sportu pa tako i u vaterpolu.

Posljednje kolo kvalifikacijskih turnira u vaterpolu tradicionalno se igra nedjeljom ujutro. Ponovo je to bila utakmica u kojoj su šibenski igrači imali jedan dobar i jedan loš period. Počelo je sa lošim, Šibenčani su, pomalo impresionirani atmosferom na tribinama, u 4. minuti primili dva pogotka zaredom. U 6. minuti Penava je smanjio iz peterca, a Butić je u akciji sa igračem više donio izjednačenje 6 sekundi prije kraja prve četvrtine.

U prvom napadu druge četvrtine Toni Šparada donosi vodstvo, koje samo 15 sekundi poslije uvećava iz kontre Penava. Seriju Šibenčana od 4 pogotka prekinuo je Milardović pa smo tako u prvoj minuti druge četvrtine već vidjeli 3 gola. Do kraja poluvremena Solaris je još dva puta imao prednost od dva gola, a Grci su dva puta smanjili pa se na odmor išlo sa rezultatom 6:5 za Solaris.

U trećoj četvrtini vidjeli smo tvrdu igru, dobro su se jedni i drugi branili, tako da je upao tek jedan gol, Milardović je PAOK-u donio 6:6 u akciji s igračem više.

PAOK vodi prvi put nakon prve četvrtine na početku zadnjeg dijela, iz peterca je zabio Kechalaris, na što je golom uzvratio Butić na drugoj strani. 5 minuta do kraja kapetan N. Prosiniklis opet donosi vodstvo domaćinu. 3 minute do kraja Burburan opet vraća na nulu (8:8). Zbog grubog prekršaja Erak dobiva isključenje bez prava zamjene pa Solaris do kraja igra s igračem manje, a peterac zbog tog prekršaja realizirao je Kechalaris za 9:8.

Bla je to naizgled izgubljena situacija za naše, no tada PAOK neočekivano zarađuje isključenje i to dvaput zaredom, u samo 10 sekundi, tako da Solaris u napad kreće ne sa igračem manje, nego sa igračem više (pet na četiri), a neobičnu situaciju realizirao je mirno Burburan s lijeve strane. PAOK sljedeći napad opet ide sa igračem više, Šibenčani su se branili, ali im je igrač na lijevoj strani ipak na kraju izmakao, no udarac završava šutom iznad gola. 50 sekundi do kraja Šibenčani idu u posljednji napad (i dalje s igračem manje), ali o napadu uopće ne razmišljaju. Budući im je dosta bod, troše vrijeme, ali gube loptu i PAOK ima još dvadesetak sekundi da zabije. Grci su bili prespori, šut je opet otišao preko gola.

PAOK-Montpellier 13:8

Solaris je znao i prije početka utakmice da mu je bod dovoljan za prvo mjesto.  PAOK je mogao biti ili prvi ili treći. O tablici ove i svih drugih grupa izvijestit ćemo poslije.

PAOK: Aivaliotis, Kapragkos, Papamanolioudakis, N. Prosiniklis 1, Karatzas, Kechalaris 2, Milardović 3, Tsolakoudis 1, Charalampopoulos 1, P. Prosinklis, Koopman 1, Kougiounis, Aleiftiras
SOLARIS: M. Šparada, Jakovčević, Erak 1, Brajković, Čondić Kadmenović, Butić 2, Kreković, Radan, Penava 3, Sirovec, Burburan 2, T. Šparada 1, Štrkalj