OBJAVA: 15.05.2015, 22:22h   •   IZMJENA: 15.05.2015, 22:22h   komentara   •     ISPIŠI

Prvak Prve B lige uvjerljiv protiv gradskog rivala

FOTO Na oproštaju od domaće publike vaterpolisti Adriatica i drugi put bolji od Šibenika

15.05.2015, 22:22h

I drugi put u sezoni vaterpolisti Adriatica pobijedili su Šibenik. Nakon 12:10 sredinom siječnja, ovog puta bilo je još uvjerljivije – 11:4 za prvaka Prve B lige. Za obje momčadi bila je to posljednja domaća utakmica u ovoj sezoni.

Četiri gola, četiri različita strijelca za Adriatic u prvoj četvrtini. Belamarić, Bašić, Sabioni i Franičević tresli su Podrugovu mrežu, dok se na drugoj strani ona Šparadina nije tresla.

Bašić povisuje na 5:0, a prvi gol za Šibenik tada postiže Kardum. Gagulić s igračem više pogađa za Adriatic, a za 6:2 iz peterca precizan je Milardović.

Milardović golom iz peterca otvara i drugo poluvrijeme, a na drugoj strani odgovaraju novim golovima Franičević i Sabioni. Za 8:4 na kraju treće četvrtine poentirao je Knežević s igračem više.

U zadnjoj dionici igre Šibenik ponovno ostaje bez pogotka, a za konačnih 11:4 njihovu mrežu tresu Gagulić, Zeljak i Štrkalj.

U zadnjem kolu sezone Adriatic gostuje kod Zadra 1952, a Šibenik kod makarskog Galeba.

ADRIATIC – ŠIBENIK 11:4 (4:0, 2:2, 2:2, 3:0)
Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 100
Adriatic: Šparada (14 obrana), A. Mališa, Vukšić, Štrkalj 1, Stojanović, Zeljak 1, Brkić, Bašić 2, Guberina, Sabioni 2, Franičević 2, Olivari, Gagulić 2. Trener: Ante Maleš.
Šibenik: Podrug (7 obrana), Eškinja, Perić, Knežević 1, Nimac, Grubišić, Milardović 2(2), Seferović, Kardum 1, Tonković, Čikeš, Kulaš, Katuša, Čelan. Trener: Denis Šupe.
Igrač više: Adriatic: 2/3, Šibenik 2/6
Peterci: Adriatic -, Šibenik 2/2