Protiv prvaka Hrvatske

Krajnji rezultat mnoge će varati: VK Solaris se sjajno držao protiv Jadrana do „crnih“ šest minuta

Vaterpolo   |   Autor: Goran Milić   |   29.09.2023 u 20:11

Facebook/VK Solaris/arhiva
U 3. kolu skupine A Premier regionalne lige, vaterpolisti Solarisa su protiv splitskog Jadrana poraženi sa 10:16 (3:3, 2:2, 3:4, 2:7), iako su sve do kraja treće četvrtine imali aktivan rezultat, čak i vodstvo. Upravo je kraj treće i početak četvrte četvrtine donio splitskom sastavu uvjerljivu pobjedu.

Šibenska publika prvi put je ove sezone mogla vidjeti novu momčad, nakon početnih izazova u regionalnom i europskom natjecanju, vrlo raspoloženu za igru protiv aktualnog prvaka Hrvatske.

Odličan otpor Šibenčana favoritima vidjeli smo u prvoj četvrtini, gdje se, nakon početnog vodstva Splićana preko Marinića Kragića, do izjednačenja došlo dobro izvedenom akcijom s igračem više, gdje je nakon efektnog prijenosa pogodio Roko Akrap, da bi Vrdoljak iz novog igrača više doveo Solaris u vodstvo. Iako je Jadran preokrenuo na 2:3, dobra igra domaćih u obrani dala je dovoljno prilike da se dođe do novog neriješenog rezultata, preko Petkovića.

I u drugoj četvrtini Solarisova obrana solidno je funkcionirala gotovo cijelo vrijeme, zabili su tek Biljaka u 11. i Kharkov iz kontre u 15. minuti, da bi u posljednjih 70 sekundi prvog poluvremena Solaris nanovo oduševio gledatelje, došavši do 5:5, preko Bulata iz dobre akcije s igračem više te Petkovićevog udarca iz daljine 21 sekundu do sirene.

Solaris ne pada ni u trećoj četvrtini, napad i pogotovo obrana daju sve od sebe pa na početku tog perioda najprije Jakovčević dovodi Solaris u vodstvo, koje je brzo poništio Bukić. U 20. minuti Radović zabija za goste, no ponovo na izjednačen rezultat vraća raspoloženi Roko Akrap. Slično i pri kraju četvrtine, Petković iz peterca pogađa za novo vodstvo Solarisa od 8:7, no brzo je Jadran vratio na 8:9, sa dva gola iz teške pozicije iz uskog desnog kuta.

Na početku zadnjih 8 minuta Čagalj prvi put dovodi Splićane na dva razlike, da bi onda nakon propuštene kontre domaćih Fatović donio i 8:11 pa Radović iz peterca 8:12 pa Kharkov 8:13. Šest loših minuta domaćih omogućilo je Jadranu da mirno privede susret kraju, iako je iznenađenje dugo prijetilo.

Suci Maro Savinović, Ivan Matijević, gledatelja 150
SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković, R. Akrap 2, Jakovčević 1, Petković 3, D. Akrap 1, Radovčić, Vrdoljak 1, Bulat 1, Burburan 1, Desnica, Štrkalj, Babara, trener Edi Seferović
JADRAN: Anić, Čagalj 1, Marinić Kragić 3, Biljaka 1, Radan, Pejković 1, Bukić 2, Kharkov 3, Radović 3, Vrlić 1, Fatović 1, Dužević, Marcelić, Gruwell, trener Jure Marelja

Solaris je svakako pokazao da je sposoban za pružanje snažnijeg otpora vrhu lige u odnosu na prošle sezone. U nedjelju u 18 sati Solaris će dočekati Mornar BS u istom natjecanju.