Moglo je proći još lošije

Kvalifikacije za ključni opstanak u Regionalnoj ligi: Nakon Valjeva, Solarisu treba čudo u uzvratu

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   08.03.2023 u 21:15

Arhiva/VK Solaris
Večeras je u Valjevu igrana prva utakmica kvalifikacija za najviši rang Regionalne vaterpolske lige, između domaćeg Valisa (drugoplasiranog u drugom rangu) i Solarisa (predzadnjeg u prvom rangu). Valis je slavio rezultatom 13:10 (4:2, 4:2, 2:2, 3:4). Šibenčani sada moraju nadoknaditi tu razliku u revanšu, a mogu biti sretni što razlika nije bila i veća, s obzirom na kretanje rezultata. Uzvrat se igra sljedeće srijede u Crnici, a na kraju će slaviti momčad koja u dvije utakmice bude imala ukupno veći broj pogodaka.

Solaris je u prvoj minuti poveo 0:1, pogotkom Burburana iz peterca, a vodstvo je povećao Kreković minutu poslije. Kao i mnogo puta u ovoj sezoni, Šibenčani brzo gube prednost stečenu na početku susreta te je do kraja prve četvrtine domaćin već imao 4:2.

Od 10. do 11. minute, u samo 60 sekundi zapravo, vidjeli smo 4 pogotka; dvaput je Solaris smanjio na jedan razlike, dvaput je Valis otišao na dva. No do kraja poluvremena klub iz Srbije zabio je još dva pogotka te odlazi na velikih i zabrinjavajućih 8:4. Od osam pogodaka u prvom poluvremenu, momčad iz Valjeva čak 6 ih je zabila iz igre (bez igrača više).

Na početku nastavka Erak iz igrača više smanjuje na 8:5; Srbi opet uzvraćaju iz sljedećeg napada. 4 minute nije bilo pogotka, a onda domaćin ostvaruje i pet razlike (10:5). U 23. minuti, nakon minute odmora, Jakovčević koristi igrača više pa je nakon treće četvrtine razlika i dalje 4 gola.

U 26. minuti Šibenčani kradu jednu loptu i kreću u kontru, sve se završilo petercem, kojeg je realizirao Burburan za 10:7. Potom slijedi novi nalet Valisa, čiji igrači postižu dva pogotka u 28. minuti, za ponovno vodstvo od pet razlike. Šibenčani se ne predaju i pokušavaju izboriti što manji zaostatak pred uzvrat; Penava iz igre te Burburan iz igrača više vrlo brzo vraćaju na minus tri, 12:9. Nikolov zabija za 4 razlike, dvije minute do kraja. Na 33 sekunde do kraja, Solaris dobiva posljednju šansu iz igrača više; nakon samo tri sekunde priliku koristi Toni Šparada. Domaćin posljednji napad nije zabio, ostalo je 13:10.

Uzvratna utakmica igra se sljedeće srijede u Šibeniku. Iako Regionalna liga pomalo gubi na važnosti zbog načina na koji se igra još od pandemije (turnirski te ne preko cijele sezone), za šibenski klub je opstanak u najvišem regionalnom rangu vrlo važan, kako bi očuvao razinu seniorske momčadi koju trenutno ima. Zato će Solarisu za 7 dana svakako trebati pomoć domaće publike u pokušaju da pobijede 4 razlike (ili 3 pa na peterce) i tako se spase ispadanja.

VALIS: Miloš Popadić, Andreja Šofranac 1, Milutin Pošmuga, Nikola Bursać 1, Stefan Arsenović, Dimitrije Obradović 2, Aleksandar Radanović 1, Srđan Baucalo, Bogdan Gavrilović, Aleksandar Kovačević 4, Nikola Nikolov 3, Matija Gavrilović 1, Radoslav Virijević, Strahinja Milinković
SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević 1, Vice Erak 1, Luka Rak, Petar Čondić Kadmenović, Domagoj Butić, Karlo Kreković 2, Toni Radan, Jerko Penava 2, Borna Sirovec, Noa Burburan 3, Toni Šparada 1, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković