OBJAVA: 04.05.2019, 21:26h   •   IZMJENA: 04.05.2019, 21:26h   komentara   •     ISPIŠI

Bolji od riječkog Primorja EB

Facebook VK Solaris Nadoknadili minus iz prve utakmice: Vaterpolisti Solarisa i dalje u borbi za Europu
04.05.2019, 21:26h

Vaterpolisti Solarisa borit će se za peto mjesto u Prvenstvu Hrvatske, mjesto koje donosi i nastup u europskim natjecanjima. Nakon minus jedan na Kantridi, u uzvratnom susretu u Crnici Šibenčani su s 9:6 pobijedili riječko Primorje EB.

Čunko je gostima donio vodstvo na otvaranju utakmice, ali već do kraja četvrtine momčad Joška Krekovića preuzela je konce igre u svoje ruke. Kreković i Koprčina Solarisu su donijeli vodstvo od 2:1.

S igračem više Pelicarić je na početku druge četvrtine zabio za 3:1. S igračem više Tkač smanjuje na 3:2, a prednost od dva gola domaćinu iz peterca donosi kapetan Vlahović.

Bušelić početkom drugog poluvremena povisuje na 5:2. Slijede dva riječka gola, a Begović im ne dopušta da izjednače, već je ponovno plus dva za Šibenčane. Do kraja treće dionice igre Čunko je smanjio na 6:5.

S igračem više Vlahović opet vraća na plus dva. Uzvraća Poparić, ali i Bulat na drugoj strani. Pobjedu s plus tri na kraju je potvrdio Erak.

Dvostruki strijelac u pobjedi bio je Vlahović, dok su po jedan gol postigli Begović, Erak, Pelicarić, Bušelić, Bulat, Koprčina i K. Kreković.