Protivnik Valis iz Valjeva

Nakon dva završna poraza, Solarisa očekuju regionalne kvalifikacije za opstanak

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   26.02.2023 u 11:01

Facebook/VK Solaris
U posljednje dvije utakmice koje su vaterpolisti Solarisa morali odraditi u Premier Regionalnoj ligi, a koje su odigrane u neutralnom bazenu u Splitu, Šibenčani su poraženi od Radničkog iz Kragujevca sa 15:12 (5:4, 5:3, 2:2, 3:3), a onda i od Crvene zvezde sa 12:10 (3:2, 3:3, 4:3, 2:2). Budući da ni konkurent Primorac Kotor nije prošao bolje u svojim utakmicama u Dubrovniku, Solarisa sada očekuju dvije kvalifikacijske utakmice protiv drugoplasirane ekipe drugog regionalnog ranga, a to je Valis iz Valjeva.

Kao i uvijek kada igraju Solaris i Radnički, bila je to vrlo efikasna utakmica. Imao je Solaris, baš kao i protiv Partizana u četvrtak, početnu prednost. Vodili su Šibenčani nakon nešto više od 4 minute sa 4:2, no već do kraja prve četvrtine Radnički je preokrenuo na 4:5. Serija Kragujevčana nastavila se u drugoj četvrtini pa je nakon peterca Lukića u 11. minuti Radnički vodio sa 7:4, zabivši tako pet pogodaka zaredom. Do odmora je bilo još uzbuđenja, Solaris se dvaput vratio na samo minus 1, ali onda je Radnički na odmor uspio opet povećati na tri razlike, 10:7.

Drugo poluvrijeme nije bilo toliko efikasno, a nije bilo ni većih uzbuđenja. Otišao je srpski klub u jednom trenutku na 5 razlike, a onda je Rak sa dva pogotka u završnici ublažio poraz, za konačnih 12:15. Spomenimo da je Solaris imao puno više puta igrača više, no nisu se igrači iskazali u realizaciji. Šibenčani su zabili 6 od 15 takvih prilika, dok je Radnički zabio 4 od 6. Lukić je za Radnički zabio čak 6 puta.

RADNIČKI (K): Lazar Dobožanov, Stefan Branković 1, Nemanja Stanojević 3, Filip Janković 1, Denis Vukosavljević, Lazar Antić, Aleksa Ukropina 2, Zoran Poznanović 1, Luka Pljevančić, Vuk Drašković 1, Nikola Lukić 6, Josip Vrlić, Stefan Todorovski, Vuk Kojić
SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević 1, Vice Erak 3, Luka Rak 2, Petar Čondić Kadmenović 1, Domagoj Butić, Karlo Kreković, Toni Radan 1, Jerko Penava 2, Borna Sirovec, Noa Burburan 1, Toni Šparada 1, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković

Napeto je bilo i protiv Crvene zvezde. Početnu prednost Beograđana Solaris je hvatao cijelo prvo poluvrijeme, a tek početkom drugog golom Jakovčevića stiglo se do 6:6. Ta treća četvrtina bila je najefikasnija, Solaris je još dvaput izjednačio, no otišla je Crvena zvezda na 10:8 prije posljednjeg perioda igre. U posljednjoj četvrtini dvaput je Solaris priprijetio, došavši na minus 1, no Gajić je 28 sekundi do kraja zaključio utakmicu, za konačnih 12:10. Da su umjesto toga i uspjeli doći do boda, ne bi pomoglo, Solarisu je trebala pobjeda, do koje nisu realno imali prilike doći.

SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević 3, Vice Erak, Luka Rak 1, Petar Čondić Kadmenović 2, Domagoj Butić, Karlo Kreković, Toni Radan, Jerko Penava 3, Borna Sirovec, Noa Burburan 1, Toni Šparada, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković
CRVENA ZVEZDA: Vladimir Mišović, Veljko Tankosić, Rodoljub Gajić 2, Relja Danković, Luka Gavrilović, Christian Kyriakou, Bojan Banićević, Ivan Basara, Miloš Vukičević 4, Jed Thompson, Vuk Milojević 2, Marko Radović 4, Mihajlo Ivanović