Prespavali prvih 8 minuta

Nakon lošeg starta, Solaris pružio solidan otpor kod Mladosti

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   16.12.2022 u 22:26

Facebook/VK Solaris
U utakmici 8. kola 1. HVL, Mladost je u Zagrebu pobijedila Solaris sa 12:7 (6:0, 2:1, 1:3, 3:3). Nakon odlaska trenera Jure Marelje u Jadran, momčad je vodio Denis Seferović. Jerko Penava, koji je pozvan i za reprezentativno okupljanje nakon Nove godine, zabio je za goste 4 pogotka.

Prvu četvrtinu Šibenčani su doista prespavali. Rakovac je otvorio listu strijelaca pogotkom za domaćine iz peterca i to je bio jedini pogodak u prvih 4 i po minute. No od 5. minute će Mladost zabiti 4 pogotka u 4 napada zaredom i utakmica je već bila riješena. Zagrepčani su u prvom periodu bili bolji u svim segmentima igre, u napadu su lako dolazili do otvorenog šuta, dok su na drugoj strani igrači Solarisa bili odsječeni od zagrebačkog gola. Potpuno nepotrebno, Solaris je primio i šesti gol, presporo se vrativši u obranu i dozvolivši mladostašima da u malo vremena organiziraju akciju.

Tad su šibenski igrači konačno shvatili da im prijeti katastrofa te su ostatak utakmice odigrali dosta angažiranije. Ne kažemo to samo zato jer je rezultat ostalih četvrtina vidljivo bolji od rezultata prve; šibenska igra doista je bila aktivnija, lopta brža, udarci precizniji, a i vratar se razbranio.

Povećala je, doduše, Mladost prednost na 7 razlike. Nakon što je Penava s igračem više zabio prvi šibenski gol, do kraja druge četvrtine Elez i Jelača su postavili 8:1.

Treća četvrtina bila je najbolja šibenska, Radan i Penava smanjili su iz igre na 8:3. Do kraja utakmice Šibenčani su imali dvije velike prilike smanjiti na minus 4, a prva je bila u 22. minuti: akcija s igračem više, nakon tajm-auta, nije urodila plodom. Do kraja četvrtine tako je Rakovac vratio na šest razlike, nakon što se lopta odbila od stative pa plivala po gol-crti, a sudac procijenio da ju je i prošla. Penava je ipak 2 sekunde prije sirene smanjio na 9:4.

Na početku zadnje četvrtine Herceg pogađa za 10:4, no odmah smanjuje Rak. Tada je uslijedila posljednja šibenska šansa da susret učine neizvjesnijim; kontru i novu priliku za minus 4 Šibenčani su ipak jako loše otplivali i potpuno krivo odigrali. Igralo se aktivno do kraja, Mladost je ponovo otišla do 7 razlike, a onda je najprije, nakon niza šuteva na utakmici, iz skoro mrtvog kuta se Toni Šparada konačno upisao u strijelce, a onda je zabio i Penava, iz peterca, postavivši na kraju prihvatljivih pet razlike.

MLADOST: Jerko Jurlina, Jan Bušić, Valiko Dadvani, Ivan Vrbnjak 1, Maroje Gluhaić 2, Marko Jelača 2, Sandro Adeishvili, Dario Rakovac 3, Marko Elez 2, David Mijić, Branimir Herceg 1, Tin Fabris 1, Eugen Sunara, Jakša Zaratustra Mihaljević, trener Zoran Bajić
SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević, Matej Josip Vrcić, Luka Rak 1, Petar Čondić Kadmenović, Domagoj Butić, Karlo Kreković, Toni Radan 1, Jerko Penava 4, Borna Sirovec, Noa Burburan, Toni Šparada 1, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković, trener Denis Seferović

Bila je to posljednja utakmica u 2022. za Solaris. Do kraja regularnog dijela natjecanja ostalo je jedno kolo (7. siječnja kući protiv KPK-a). Solaris je već osigurao plasman u Ligu za prvaka (prvih pet).