Borba za Europu

Nakon poraza u Rijeci, Solarisu slijedi doigravanje za 5. mjesto

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   30.03.2023 u 20:27

VK Primorje
Vaterpolisti Solarisa doživjeli su novi poraz od Primorja ove sezone; u uzvratnoj utakmici četvrtfinala doigravanja Prvenstva Hrvatske Riječani su na Kantridi bili bolji sa 11:6 (3:0, 4:1, 2:3, 2:2), s tim da su već iz Crnice imali prednost 10:8. Ukupnim rezultatom 21:14 Primorje se tako plasiralo u polufinale, dok će Solaris u borbu od 5. do 8. mjesta, s tim da im peto mjesto osigurava mjesto u LEN Eurokupu sljedeće sezone.

Riječani su još jednom potvrdili kvalitetu, nakon 38 sekundi bilo je već 2:0 za domaće, da bi ta prednost narasla sve do 7:0 u 15. minuti. Pretkraj prvog poluvremena Erak je konačno zabio prvi gol za Solaris. Početkom treće četvrtine Sirovec i Rak iz igrača više te Burburan iz peterca smanjuju na čak 7:4. Potom Primorje radi seriju 3:0 čime je pobjednik riješen, na kraju je završilo 11:6, čak i neloš rezultat s obzirom na 7 razlike s kraja prvog dijela.

U doigravanju od 5. do 8. mjesta Solaris će igrati sa POŠK-om. Za razliku od četvrtfinala, igrat će se na dvije pobjede. Prva utakmica igra se u Splitu u ponedjeljak 3. travnja, uzvrat je u subotu 8. travnja u Šibeniku. Eventualna treća utakmica također će se igrati u Šibeniku. Pobjednik tog dvoboja igrat će za 5. mjesto i Europu protiv pobjednika dvoboja Mornar BS-Medveščak.

PRIMORJE: Mauro Ivan Čubranić, Luka Babić 1, Kas Te Riele 1, Jaša Kadivec 1, Tin Brubnjak 1, Darko Brguljan 3, Niko Čubranić 2, Karlo Babić, Luka Franulović, Petar Muslim 1, Fabio Crippa 1, Viktor Tončinić, Mauro Dipić, Gabrijel Burburan, trener Igor Hinić
SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević, Vice Erak 2, Luka Rak 2, Petar Čondić Kadmenović, Domagoj Butić, Karlo Kreković, Toni Radan, Jerko Penava, Borna Sirovec 1, Noa Burburan 1, Toni Šparada, Lucian Štrkalj, Lovre Goleš, trener Denis Seferović