Čeka ih Primorje EB

Pobjedom nad Mornarom vaterpolisti Solarisa osigurali peto mjesto prije doigravanja

Vaterpolo   |   Autor: Š.I.   |   11.04.2021 u 09:56

VK Solaris/arhiva
Vaterpolisti šibenskog Solarisa pobijedili su s 14:8 u Crnici splitski Mornar čime su osigurali peto mjesto na tablici prije početka doigravanja.

Po tri puta Šibenčani i Splićani tresli su suparničke mreže u prvoj četvrtini. A do odmora momčad Jure Marelje postigla je još četiri gola, Mornar dva, te se sa šibenskih plus dva otišlo na poluvrijeme.

S identičnih 4:2 Solaris je dobio i treću dionicu igre, pa su imali plus četiri uoči zadnje četvrtine. I tu su bili efikasniji od svojih protivnika, pa su susret na kraju završili sa šest golova prednosti.

Roko Pelicarić čak je pet puta tresao splitsku mrežu, tri je gola zabio Eugen Koprčina, dva Jerko Penava, dok su se po jedan put u strijelce upisali Ivan Malenica, Antun Goreta, Valerii Kovalenko i Branimir Herceg.

Bio je ovo zaostali susret 15. kola Lige za prvaka, odnosno izravni susret za peto mjesto, petu startnu poziciju u doigravanju. Osvojili su je Šibenčani koji će za protivnika u četvrtfinalu imati riječko Primorje EB.