OBJAVA: 01.03.2020, 10:57h   •   IZMJENA: 01.03.2020, 10:57h   komentara   •     ISPIŠI

U Crnici

Pobjedom nad Primorjem vaterpolisti Solarisa potvrdili kvalifikacije za A1 ligi

Facebook VK Solaris Pobjedom nad Primorjem vaterpolisti Solarisa potvrdili kvalifikacije za A1 ligi
01.03.2020, 10:57h

Još su jednom vaterpolisti Solarisa pokazali kako će gosti u Crnici teško do bodova. Osjetili su to ovog puta vaterpolisti riječkog Primorja kojeg su Šibenčani pobijedili s 9:7.

Pobjeda je Krekovićevu sastavu trebala kako bi potvrdili drugu poziciju na ljestvici, odnosno osigurali kvalifikacije za viši rang i ove sezone. A u tome su i uspjeli. Tko će im biti protivnik još nije poznato.

Poslije prve četvrtine po jedna lopta završila je iza leđa svakog vratara, šibenski strijelac bio je Mudražija. Vodstvo od 3:1 Solarisu su donijeli Štrkalj i Pelicarić, Riječani dolaze do izjednačenja, ali za šibensko vodstvo na poluvremenu precizan je ponovno Mudražija.

S igračem više Sabioni poentira za 5:3 na startu treće četvrtine. Gosti opet postižu dva gola u nizu, ali kapetan Vlahović ne da da preuzmu vodstvo, prednost opet vraća na stranu svoje momčadi. Do kraja četvrtine s igračem više precizan je i Kovačić za vodstvo od 7:5.

Bulat povisuje na 8:5, a novim golom Vlahovića šibenska je prednost na četiri gola. Do kraja utakmice Primorje je samo uspjelo smanjiti konačni zaostatak.

Po dva gola su šibenskim u redovima postigli Mudražija i Vlahović, a po jedan Štrkalj, Bulat, Pelicarić, Kovačić i Sabioni.

U sljedećem kolu Solaris gostuje kod Vojvodine.