U Rijeci

Poslije 2 poraza u Regionalnoj ligi, VK Solaris u Europi nakon čuda slavio protiv rumunjske Oradee

Vaterpolo   |   Autor: Goran Milić   |   22.09.2023 u 19:28

LEN TV
Na riječkom turniru skupine D prvog kruga LEN Eurokupa (1/32 finala), VK Solaris je u 1. kolu protiv poznate rumunjske ekipe Oradea slavio nakon velikog preokreta u zadnjoj četvrtini sa 13:12 (4:3, 1:3, 3:3, 5:3). Sudili su Peter Balzan (Malta) i Juan Carlos Colominas (Španjolska). Šibenčane sada očekuju u subotnjoj večeri Radnički (K) te u nedjeljnoj matineji domaćin Primorje. 2 kluba prolaze dalje.

Oradea je u LEN Eurokup došla nakon neprolaska kvalifikacija Lige prvaka. Solaris je i dalje bez centra Tonija Šparade (koji je ozlijeđen) te praktički bez drugog beka.

U strijelce se prvi upisao Roko Akrap, pogodivši u 2. minuti iz daljine. U 4. Dragomirescu i Belenyesi donose prvo rumunjsko vodstvo, 1:2, koje su Petković, Jakovčević i Roko Akrap opet vratili Šibenčanima. 4:3, konačan rezultat prvih 8 minuta, postavio je Szabo, iz prvog pogotka sa igračem više na utakmici.

Solaris je opet vodio dva razlike u 9. minuti (Pelicarić iz igrača više), da bi onda Oradea sa tri pogotka zaredom (Gardašević iz peterca, Luncan, Gheorghe) do poluvremena opet vratila svoju prednost, 5:6.

U trećoj četvrtini Pelicarić izjednačava, opet iz igrača više, u 19. minuti, potom Velkić pogađa za 6:7, da bi odmah odgovorio Petković za 7:7. Na još jedan gol Velkića još jednom odgovara Petković, ali Rumunji u zadnjih 8 minuta ipak ulaze sa prednošću, nakon pogotka Gardaševića s igračem više u 23.

U zadnjoj četvrtini Oradea se odvaja na velikih 8:11 (Gheorghe s igračem više, Gardašević s igračem više), sa samo šest minuta do kraja.

Vrlo sadržajnih šest minuta, pokazat će se, jer Šibenčani prave čudesnu seriju od 4 pogotka (Duje Akrap iz igrača više, Petković iz peterca, opet Duje Akrap pa Burburan za 12:11). Otprilike 140 sekundi do kraja, Gardašević vraća na 12:12, no Solaris dolazi u novo vodstvo iz peterca Pelicarića 44 sekunde do kraja.

SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković, R. Akrap 2, Jakovčević 1, Petković 4, D. Akrap 2, Pelicarić 3, Vrdoljak, Bulat, Burburan 1, Desnica, Štrkalj
ORADEA: Filipović, Belenyesi 1, Luncan 1, Gheorghe 2, Szabo 1, Velkić 2, Dragomirescu 1, Gardašević 4, Ilisie, Vancsik, Czenk, Remes, Gavris

Podsjećamo, Solaris je ranije otvorio sezonu sa dva poraza u Premier regionalnoj ligi. U Dubrovniku je Jug slavio sa 19:12 (5:2, 4:3, 6:3, 4:4, Petković 4, Pelicarić 3, D. Akrap 2, R. Akrap, Burburan, Bulat), a u Herceg Novom je domaći Jadran bio bolji sa 14:10 (3:3, 7:2, 3:3, 1:2, Petković 5, Burburan 2, Vrdoljak, Bulat, R. Akrap).