Petković za pobjedu

Solaris darovao navijačima pobjedu protiv jakog Palerma: Susret obilježile lude serije obiju ekipa

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   23.11.2023 u 22:22

U susretu 5. kola skupine A drugog kruga (grupne faze, odnosno 1/16 finala) LEN Eurokupa, Solaris je na svom plivalištu svladao talijanski TeliMar Palermo sa 13:11 (1:3, 4:3, 4:2, 4:3), u uzbudljivom susretu punom preokreta. Podsjetimo, još ranije Solaris je matematički izgubio šanse za prolazak dalje u 1/8 finala (idu prve dvije ekipe), dok će Palermo o prolasku odlučivati u zadnjem kolu protiv direktnog konkurenta, francuskog EN Tourcoinga, a večerašnji susret mu je bio važan, jer mu je svaki osvojeni bod značio lakši zadatak (nakon poraza im trebaju sva tri boda) protiv Francuza.

Dosad smo već navikli na igre Solarisa "na refule", ali danas je bilo baš ekstremno prikazano koliko Solaris na momente može igrati vrhunski, a koliko potom pasti u igri. U Italiji je Solaris od ovog protivnika izgubio nakon što je na poluvremenu vodio 2:5 pa su Sunčani bili motivirani za revanš, a i Tourcoing od njih je očekivao da sportski pokušaju uzeti Talijanima bodove.

Prve 4 i pol minute igre nije bilo pogodaka, a onda je Palermo u samo minutu i pol poveo 0:3, sa tri gola iz čiste igre. Do kraja četvrtine i Šibenčani prvi put pogađaju; zabio je Petković sa igračem više, tipično za njega iz daljine.

Druga četvrtina počinje kako je završila prva: Petković sa istog mjesta, na isti način, sa igračem više, za 2:3. Iako su obojica golmana (M. Šparada za domaće i Jurišić za goste) večeras branili jako dobro i imali nevjerojatne obrane, u drugoj četvrtini efikasnost je porasla. Nakon te uvodne serije Palerma od 0:3, Solaris je preokrenuo na 4:3 (zabili su još Vrdoljak i Bulat za seriju 4:0), da bi onda opet gosti napravili seriju 0:3 za novi preokret na 4:6.

Do kraja prvog poluvremena Solaris je smanjio, a bio je to početak nove serije naših: od 4:6 došlo se do 9:6, za novu veliku seriju od 5:0 (4 pogotka Pelicarića i 1 Duje Akrapa). Gosti se ne predaju, već prave svoju novu seriju, ovaj put od 4 pogotka, za novi preokret na 9:10. Potom Duje Akrap sa svoja dva pogotka donosi Solarisu 11:10 (uz jedan sjajan gol iz šraube).

53 sekunde do kraja Hooper poravnava na 11:11, a u zadnjoj šibenskoj akciji Petković preuzima odgovornost i još jednom "probija" protivničkog vratara. Palermo je krenuo po bod, čak je i njihov vratar krenuo naprijed, čime su imali igrača više u napadu, no nisu pogodili, da bi potom vratar Marin Šparada uzeo loptu i pogodio sa gola na gol u praznu mrežu, za 13:11 i kraj ove nezaboravne utakmice (makar je Solaris igrao samo za prestiž i fair-play).

Bazen u Crnici, gledatelja 400, suci Petik (Mađarska) i Schopp (Njemačka)

SOLARIS: M. Šparada 1, Bralić, Brajković, R. Akrap, Jakovčević, Petković 3, D. Akrap 3, Pelicarić 4, Vrdoljak 1, Bulat 1, Burburan, T. Šparada, Štrkalj, trener Denis Seferović

T. PALERMO: Jurišić, Marini, Vitale, Fabiano, Giorgetti 4, Hooper 2, Giliberti, Nuzzo, Lo Cascio, Occhione 2, Lo Dico 1, Woodhead 2, Girasole Nunez, trener Salvador Marco Baldineti

U posljednjem susretu Solaris će u Crnici dočekati Barcelonu (9. prosinca).