Start Premier regionalne lige

Solaris minimalno poražen kod Mornara, opstanak u ligi već problematičan

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   07.10.2022 u 11:54

Facebook/VK Solaris
U prvoj utakmici Premier regionalne lige u vaterpolu, koja se igra turnirski, Solaris je u Splitu poražen od domaćeg Mornara BS sa 9:8 (4:2, 1:3, 2:2, 2:1). Najbolji strijelac utakmice došao je iz redova Splićana, Duje Akrap bio je precizan 4 puta.

Iako je dugi niz godina Regionalna liga imala prioritet nad domaćim prvenstvom (u kojem se igralo samo doigravanje), za vrijeme pandemije Savezi u regiji su se dogovorili ovo natjecanje igrati turnirski, a taj sistem natjecanja još vrijedi. Tako se domaća prvenstva igraju redovno po kolima, a Regionalna liga će biti podijeljena u 4 turnirske faze. Na kraju će svih 12 klubova odigrati 11 utakmica (po jednu sa svakim, neke doma, neke vani, neke na neutralnom terenu, ovisi kad se s nekim susretnu), nakon čega će 4 najbolje na završni turnir kod prvoplasiranog. Posljednji će ispasti u drugi regionalni rang, a pretposljednji će u kvalifikacije.

S obzirom da u ligi nema slabih imena (Jug, Mornar BS, Crvena zvezda, Mladost, Jadran (St), Novi Beograd, Jadran (HN), Partizan, Radnički Kragujevac, Šabac, Solaris, Primorac Kotor), nema ni puno prilika da Solaris nekoga nadmaši i osigura opstanak u prvom rangu regionalnog natjecanja. I zato bi ovaj poraz kod Mornara mogao biti opasan.

Splićani su domaći bazen iskoristili da dođu do vrijedne pobjede, nakon manje od 6 minuta vodili su 4:1, u sljedećih 6 Šibenčani su se vratili na 4:4, a kod 5:5, pola minute do kraja poluvremena, Penava je promašio peterac za potencijalno prvo vodstvo Solarisa.

Solaris je zato u nastavku dva puta došao do vodstva, početkom treće pa opet početkom četvrte četvrtine, no to posljednje vodstvo od 7:8 bilo je i posljednji gol za goste, Mornar je do kraja preokrenuo, konačni rezultat postavio je Akrap iz peterca na 2:24 do kraja. Imali su Šibenčani još 4 udarca na gol poslije toga, no nijedan uspješan.

Večeras će Solaris imati u Splitu puno teži zadatak, protiv splitskog Jadrana.

MORNAR BS: Marin Kordić, Petar Uvodić, Bruno Hrvatić 2, Luka Penava, Mislav Čurković, Duje Buzdovačić, Ferdinand Josip Bušelić 1, Duje Akrap 4, Marin Čumbelić 1, Jure Božan, Roko Gudurić 1, Toni Knežević, Roko Pavić, Josip Kovačević
SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević, Vice Erak, Luka Rak 1, Petar Čondić Kadmenović, Domagoj Butić 1, Karlo Kreković 1, Toni Radan, Jerko Penava 2, Borna Sirovec, Noa Burburan 1, Toni Šparada 2, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković