Za potvrdu treba još pobijediti Ruse

Solaris na pragu prolaska u drugi krug LEN Euro Cupa: Bolji i od Španjolaca

Vaterpolo   |   Autor: Š.I.   |   01.10.2021 u 22:10

hvs.hr
Vaterpolisti Solarisa stigli su i do druge pobjede na kvalifikacijskom turniru LEN Euro Cupa. U Crnici su sa 13:6 pobijedili španjolski CN ST Andreu, momčad koja je uoči turnira proglašena glavnim konkurentom za drugo mjesto.

Nakon slavlja nad Švicarcima, Šibenčani su sjajno odradili i dvoboj protiv Španjolaca. 1:1 bio je rezultat u prvoj četvrtini, da bi do poluvremena momčad Jure Marelje zabila još šest golova, a primila samo jedan.

U trećoj četvrtini uspjela je momčad s Pirenejskog poluotoka smanjiti rezultat, no, zadnja četvrtina opet je pripala Šibenčanima koji nisu dozvolili protivniku da se vrati u utakmicu, već su povećali svoje vodstvo na konačnih sedam razlike.

Penava je četiri puta tresao mrežu protivnika, Goreta tri puta, Čondić Kadmenović i Koprčina po dva puta, a jednom su se u strijelce upisali Malenica i Štrkalj.

Dvije prvoplasirane ekipe s turnira u Crnici izborit će nastavak natjecanja u LEN Euro Cupu. Šibenčanima za potvrdu nastavka natjecanja treba još pobjeda nad ruskim Shturmom 2002 Ruza.

Taj se dvoboj igra u subotu. Sudeći po dosadašnjim rezultatima Šibenčani bi trebali dobiti taj dvoboj, a onda u nedjelju, u jutarnjem terminu s talijanskim Telimar Palermom boriti se za prvo mjesto u skupini.