Spas u zadnji čas

Solaris opstao u Regionalnoj ligi zahvaljujući vrataru, obrani i Funcutima

Vaterpolo   |   Autor: Goran Milić   |   15.03.2023 u 21:41

ŠibenikIN
U nervoznoj uzvratnoj kvalifikacijskoj utakmici za opstanak u Premier Regionalnoj ligi, Solaris je svladao Valis iz Valjeva sa 12:8 (3:1, 2:3, 3:0, 4:4), nadoknadivši minus tri iz Valjeva. Gosti su se pokazali kao kvalitetan protivnik, a Solarisa je spasilo 13 obrana vratara Šparade te činjenica da su revanš igrali pred svojim navijačima.

Pred punim bazenom i bodreni Funcutima, igrači Solarisa postavili su se na početku utakmice kao favoriti. Već u prvom napadu Penava je zabio za 1:0, a vodstvo je povećao iz brzo realiziranog igrača više Sirovec. Gosti su se pribrali u 6., kada pogađa Radanović. Šibenčani nisu iskoristili velik broj igrača više u 1. četvrtini, no u 8. minuti Penava je ipak vratio dva razlike, dobro se snašavši pred golom.

Na početku druge četvrtine Solaris ne koristi još jednog igrača više. U 10. Kreković ipak dovodi domaćina do traženih tri razlike (4:1). Odlična obrana i vratar dugo su onemogućavali Valis da igra svoju igru u napadu, no u 11., nakon što je Solaris napravio dvaput zaredom faul u napadu, Šofranac smanjuje na 4:2.

Koliko god su obrana i vratar držali, toliko je napad pravio niz grešaka pa pred kraj druge četvrtine Nikolov i Baucalo poništavaju sav trud domaćina (4:4). Ipak, Čondić Kadmenović postavio je 5:4 pred odmor.

Treća četvrtina prošla je potpuno u znaku domaćih, Burburan iz peterca i igrača više te Butić odvode Solaris na potrebnih 8:4.

No dok Valisov napad nije funkcionirao u trećoj, u zadnjoj četvrtini su se raspucali, naročito Radanović sa tri pogotka. Od 9:4 u 25. minuti, Valis se vratio na tri razlike (10:7, 11:8), a konačnu ukupnu pobjedu i spas donio je Toni Šparada, za 12:8.

U nervoznom kraju Solaris se obranio te proslavio pobjedu sa navijačima.

SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević, Vice Erak 1, Luka Rak, Petar Čondić Kadmenović 1, Domagoj Butić 2, Karlo Kreković 1, Toni Radan, Jerko Penava 2, Borna Sirovec 1, Noa Burburan 3, Toni Šparada 1, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković

VALIS: Miloš Popadić, Andreja Šofranac 1, Milutin Pošmuga, Nikola Bursać, Stefan Arsenović 1, Dimitrije Obradović, Aleksandar Radanović 4, Srđan Baucalo 1, Bogdan Gavrilović, Aleksandar Kovačević, Nikola Nikolov 1, Matija Gavrilović, Radoslav Virijević, Strahinja Milinković