Još uvijek na 0 bodova

Solaris poražen kod Barcelone: Ponovno imali veliko vodstvo pa pali u nastavku

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   02.11.2023 u 21:13

LEN
Po drugi put u povijesti sastale su se vaterpolske ekipe Solarisa i Barcelone. Ovaj put, za razliku od prošlog, je slavio katalonski klub. U 3. kolu skupine A drugog kruga (1/16 finala) LEN Eurokupa, Barcelona je pobijedila Solaris sa 8:7 (1:3, 3:2, 2:2, 2:0).

Odlično je krenuo Solaris, koji je danas bio veoma oslabljen, a naročito je dobro krenula obrana, koja je potpuno iskontrolirala Barcelonin napad. Uspjeli su Sunčani zabiti 3 pogotka u prvoj četvrtini, od kojih je naročito efektan bio prvi, kada je Roko Akrap uzeo jednu odbijenu loptu i pospremio je u mrežu.

Odmah na početku druge četvrtine Pelicarić iz daljine odlično pogađa za 1:4, no do kraja perioda Katalonci su se vratili na 4:4, da bi Roko Akrap nakon sjajne akcije i prijenosa pogodio za novo vodstvo.

Kako je krenula treća četvrtina, pobojali smo se da će se ponoviti scenarij protiv Tourcoinga i Palerma, odnosno pad snage u nastavku, nakon vodstva na početku. Barcelona je preokrenula na 6:5, no Jakovčević i Toni Šparada senzacionalnim golovima opet su vratili prednost, pred zadnjih 8 minuta.

Na početku zadnje četvrtine iskazao se Marin Šparada s nekoliko obrana, spasivši da domaći brzo preokrenu rezultat, no ipak je Barcelona preokrenula na 8:7, što su Šibenčani potom do kraja pokušavali stići. Najbliže su bili na samom kraju, kada je Pelicariću u akciji sa igračem više obranio domaći vratar. Ne možemo zamjeriti ništa Pelicariću, uz vratara Šparadu najboljeg igrača Solarisa, koji je u napadu igrao veliku ulogu, s obzirom da je nedostajao Petković.

Bazen New Escullera Pool, gledatelja 500, suci Konstantinos Vasileiou (Grčka) i Andreja Stanojević (Srbija)
BARCELONA: Lloret Gomez, Angelescu, P. Linares Torras 1, Valls Ferrer 3, Prat Esteba 2, Ramon Sesen 1, Bertran Pont, Villamayor Villar, Andrade Matamoros, Goma Esforzado, Vinas Yebenes, Daura Gomez 1, M. Linares Torras, trener Andrei Iosep
SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković, R. Akrap 2, Jakovčević 1, Goleš, D. Akrap, Pelicarić 4, Desnica, Bulat, Burburan, T. Šparada, Štrkalj, trener Denis Seferović