LEN Euro kup

Solaris poražen na Siciliji: Odlično prvo, pa lošije drugo poluvrijeme

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   19.10.2023 u 20:39

Hrvoje Jelavić/Pixsell
U drugom kolu LEN Euro kupa vaterpolisti Solarisa gostovali su na Siciliji, u Palermu gdje su poraženi od domaćeg Telimara rezultatom 11:9. Nakon sjajnog prvog poluvremena u nastavku je uslijedio preokret.

Roko Akrap s igračem više donio je vodstvo Seferovićevoj momčadi na otvaranju utakmice u najvećem sicilijanskom gradu. Lo Dico postiže prvi talijanski gol, a novi igrač više donosi i novu šibensku prednost. Strijelac je ovog puta Petković. Lo Dico izjednačava na identičan način, s igračem više, a vodstvo od 3:2 na isteku prve četvrtine Solarisu donosi Pelicarić.
Sjajan je u prvom poluvremenu Solarisov vratar M. Šparada, Talijani ga nisu uspjeli 'probiti' u drugoj dionici igre. Na drugoj strani terena Pelicarić i Petković još su se jednom upisali u strijelce, pa je na semaforu svjetlilo 5:2 u korist Šibenčana.

Treća četvrtina bila je kobna za Solaris, primili su čak šest golova. I to u vrlo kratkom razdoblju, u manje od četiri minute igre domaćin je četiri puta zatresao mrežu Šparade i preuzeo vodstvo po prvi put. Kad su poveli s plus dva R. Akrap je za kratko smanjio, no, uoči posljednje četvrtine prednost je ponovno na dva gola razlike – 8:6.

Održavaju domaći vaterpolisti to vodstvo. A tri minute prije kraja utakmice isključen je Petković, nešto kasnije i Vrdoljak. I domaćin je susret završio s jednim isključenim igračem, bio je to Occhione. Nakon toga tek jedan pogodak Pelicarića za konačnih 11:9.

Pelicarić s pet golova bio je najefikasniji u šibenskim redovima. A u strijelce su se još, s po dva gola, upisali Petković i R. Akrap.