Kobna druga četvrtina

Solaris porazom kod Juga prikovan za peto mjesto u ligi

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   31.01.2023 u 20:22

Arhiva/ŠibenikIN
U 12. kolu 1. HVL, odnosno 3. kolu Lige za prvaka, Solaris je poražen u Dubrovniku kod Juga sa 11:6 (4:2, 3:0, 2:2, 2:2). Ovim porazom Šibenčani će definitivno završiti na posljednjem petom mjestu Lige za prvaka. Podsjećamo, u doigravanje (četvrtfinale) ide svih pet ekipa te tri ekipe iz Lige za opstanak.

S obzirom da je i na početku Lige za prvaka bilo jasno s koje će pozicije Sunčani najvjerojatnije krenuti u play-off, utakmice koje trenutno igraju i nisu toliko rezultatski bitne, koliko su bitne za pripremu za ono što slijedi u završnici sezone, a to je upravo play-off domaće lige (tek nakon doigravanja se određuju svi konačni plasmani u prvenstvu, a prvih pet ekipa nastupat će sljedeće sezone u Europi), kao i posljednja kola te možebitne kvalifikacije u Regionalnoj ligi.

Što se tiče dubrovačke utakmice, za Solaris su po običaju protiv Juga bile kobne crne serije pa su tako i ovaj put naši dopustili Dubrovčanima da naprave seriju 3:0 u zadnjih 6 minuta prve četvrtine (koja je ukupno završila 4:2), a onda opet seriju 3:0 u drugoj četvrtini (u kojoj su to bili jedini golovi).

10 minuta bez pogotka prekinuo je u trećoj četvrtini Jakovčević, za 8:3, a ostatak utakmice bio je rutina, gdje se razlika stalno vrtila i na kraju ostala na 5 (11:6).

Solaris trenutno ima 5 pobjeda u prvenstvu (protiv svih ekipa u Ligi za opstanak), dok protiv prve 4 ekipe još nema niti boda. Nova prilika je već u petak od 19 sati, kada u Crnicu stiže Mladost.

JUG: Toni Popadić, Ivuša Burđelez 2, Patrik Kolak, Hrvoje Zvono, Maro Joković 2, Ivan Vukojević 1, Matias Biljaka 2, Franko Lazić 1, Filip Kržić, Konstantinos Kakaris 2, Vlaho Pavlić, Marko Žuvela 1, Nikola Balić, Toni Mozara, trener Vjekoslav Kobešćak
SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević 2, Vice Erak 1, Luka Rak 2, Petar Čondić Kadmenović, Matej Josip Vrcić, Karlo Kreković, Toni Radan, Jerko Penava 1, Borna Sirovec, Noa Burburan, Toni Šparada, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković, trener Denis Seferović