Kvalifikacije izgledne, zna se i protivnik

Solaris protiv Partizana od uvodnih plus tri do uvjerljivog poraza

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   23.02.2023 u 18:26

Arhiva/ŠibenikIN
Vaterpolisti Solarisa poraženi su na neutralnom terenu od beogradskog Partizana sa 8:12 (3:2, 1:2, 2:4, 2:4) u utakmici Premier Regionalne lige, koja je bila objema ekipama važna za opstanak. 8 različitih igrača upisalo se po jednom u strijelce za Solaris, dok je Partizan predvodio Trtović sa 4 pogotka. Solarisu do kraja natjecanja u regularnom dijelu lige ostaju još 2 utakmice, a onda će vrlo vjerojatno igrati kvalifikacije sa VK Valis iz Valjeva.

Solaris je odlično otvorio utakmicu i poveo 3:0. Najprije je Kreković u prvom napadu postigao pogodak iz igre, vodstvo je poduplao Toni Šparada u 2. minuti iz igrača više, a u 5. minuti igrača više realizirao je Burburan. No do kraja četvrtine Trtović je dvaput iz igrača više smanjio prednost Sunčanih na samo 1 razlike.

U drugoj četvrtini vidjeli smo tri pogotka, sva tri u sredini četvrtine. Gak u 12. pogađa za 3:3 i potpuni povratak Partizana, potom u sljedećem napadu Sirovec realizira igrača više za novo šibensko vodstvo, koje odmah u 13. minuti poništava Gladović. Penavi je još peterac obranio Partizanov vratar Bulajić pa se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom.

Nakon gotovo 7 minuta bez pogotka ijedne ekipe, Čondić Kadmenović dovodi još jednom Solaris u vodstvo u 20. minuti, koje odmah poništava Giga. I tada Partizan preuzima dominaciju, njihovo prvo vodstvo od 6:5 poništio je Butić, ali onda Beograđani postižu još dva pogotka, oba iz peterca, tako da Solaris pred ulazak u posljednju četvrtinu ulazi sa minus 2.

U zadnjih 8 minuta Partizan je otišao na velikih 10:6, na 4 minute do kraja. Šibenčani se ne predaju pa dvaput iz igrača više (Rak i Penava) smanjuju na 10:8. Imao je Solaris i napad za minus 1, no minutu i po do kraja gube loptu, a Smiljević zabija na drugoj strani za nedostižnih 11:8. Do kraja su igrači Partizana dali još jedan pogodak i tako riješili njihovo pitanje opstanka.

PARTIZAN: Milan Bulajić, Petar Jakšić, Lovre Miloš, Pavle Mušikić, Stefan Gak 1, Luka Gladović 3, Dušan Trtović 4, Marko Dimitrijević, Zoran Božović 1, Petar Smiljević 2, Nikola Giga 1, Lovro Paparić, Miloš Milošević, Andrija Jauković, trener Miloš Korolija
SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević, Vice Erak, Luka Rak 1, Petar Čondić Kadmenović 1, Domagoj Butić 1, Karlo Kreković 1, Toni Radan, Jerko Penava 1, Borna Sirovec 1, Noa Burburan 1, Toni Šparada 1, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković, trener Denis Seferović

Podsjetimo, Regionalna liga igra se turnirski na različitim lokacijama, a utakmicu protiv Partizana Solaris je odradio u Splitu, gdje će odigrati i preostala 2 meča u regularnom dijelu lige. Sutra u 20:45 protivnik je Radnički Kragujevac, a u subotu u 11:45 Crvena zvezda.

Situacija na tablici za Solaris je takva da je Partizan sada pobjegao na 8 bodova, koliko ima i Jadran (HN) na 7. mjestu. Deveti je Šabac sa 7, a deseti Mornar BS sa 6 bodova. Solaris je predzadnji sa 4 boda, a tamo će vjerojatno i ostati, s obzirom da ga za vikend čekaju dva protivnika još teža od Partizana.

Posljednji je Primorac Kotor sa 0 bodova pa ako Kotorani ne naprave čudo protiv Mladosti, Šapca i Novog Beograda, Solaris će ići u kvalifikacije sa drugoplasiranim iz drugog regionalnog ranga, a to je ekipa iz Valjeva.