Konačno obranili veliko vodstvo

Solaris slavio protiv Mladosti, senzacionalnu i važnu pobjedu skoro odnijeli suci u čudnoj završnici

Vaterpolo   |   Autor: Goran Milić   |   16.10.2023 u 10:39

U 6. kolu skupine A Premier Regionalne lige u vaterpolu, Solaris je u svojoj Crnici pobijedio zagrebačku Mladost sa 14:13 (5:3, 4:3, 4:4, 1:3), tako kompletiravši ono što su prije njih ovog vikenda napravili nogometaši i košarkaši. Nakon što su nekoliko utakmica protiv renomiranih protivnika izgubili nakon što su imali vodstvo većinu vremena, ovaj put su Sunčani izdržali do kraja. Ukoliko u zadnjem kolu Mladost ne pobijedi doma Primorje, Solaris će puno prije očekivanog osigurati opstanak u prvom regionalnom rangu.

Krenulo je efikasno i sa dosta preokreta pa je već nakon 4 minute svijetlilo 3:3, no u drugoj polovici prve četvrtine zabijali su samo Šibenčani i to dva puta: pogotkom Pelicarića iz peterca domaći su poveli 5:3.

U drugoj četvrtini sjajan posao Solarisa; tri puta su poveli sa tri razlike, Mladost se tri puta vratila, no pogodak Duje Akrapa u zadnjoj minuti poluvremena i četvrti put donosi tri razlike (9:6), rezultat na odmoru.

Dva pogotka Bulata na početku treće četvrtine donose Solarisu nestvarnih 11:6, a onda je opet uslijedio pad na kraju utakmice, kao i protiv Primorja, Tourcoinga i Jadrana. Čak i tih 5 razlike Mladost je zamalo stigla.

Najprije su već u 23. minuti stigli na 12:10, no sjajan udarac Bulata, koji je tako obilježio treći period, vraća na tri razlike, 5 sekundi prije sirene.

U zadnjoj četvrtini nastavlja se nalet Mladosti, koja u manje od tri minute zabija tri pogotka, za 13:13. U tih zadnjih 5 minuta upast će još samo jedan pogodak. Mladost je propustila niz prilika za dovršetak velikog preokreta, a Vrdoljak je za Solaris promašio peterac.

32 sekunde prije kraja Duje Akrap pogađa iz teške situacije pod prečku zagrebačkog gola, za vodstvo 14:13 i oduševljenje publike. Da je završilo neriješeno, pucali bi se peterci (pobjednik peteraca dobije 2 boda, poraženi 1), no Solarisu su trebala sva tri boda za prestići Zagrepčane. Mladost kreće u zadnji napad po potrebni im bod, Solaris im dvaput uzima loptu, no suci im oba puta vraćaju loptu, jer su sporo dali znak za nastavak igre nakon prekida (u kojima bi Šibenčani brzo oteli loptu). Nakon velikih protesta i crvenih kartona, zadnji napad se nastavio, ali obrana Solarisa je izdržala.

Bazen u Crnici, gledatelja 150, suci Nenad Periš i Branko Banovac
SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković, R. Akrap 1, Goleš, Petković 1, D. Akrap 2, Pelicarić 2, Vrdoljak 3, Bulat 3, Burburan 1, T. Šparada 1, Štrkalj, Desnica, trener Denis Seferović
MLADOST: Jurlina, Bušić 1, Fajković, Solje, Gluhaić 3, Penava 3, Koprčina 1, Rakovac 1, Mijić 3, Bajić, Herceg, Jajčinović, Sunara, Bušić 1, trener Zoran Bajić
Peterci: Solaris 1/2, Mladost -
Igrač više: Solaris 8/16, Mladost 5/9
Obrane vratara: Solaris 11/24, Mladost 9/23

U zadnjem kolu Regionalne lige Solaris je slobodan i čeka rasplet Mladost-Primorje. Do kraja kalendarske godine u ovom natjecanju će mirovati, dok će nastupati i dalje u LEN Eurokupu (u četvrtak ih već čeka T. Palermo u gostima) te već krajem listopada u Kupu Hrvatske.