Borba za 3. mjesto

Solaris slavio u gostima kod Mladosti: Na korak do Lige prvaka nakon 12 godina

Vaterpolo   |   Autor: Goran Milić   |   07.05.2022 u 21:39

YOUTUBE/FURKISPORT/SCREENSHOT
U prvoj utakmici doigravanja za 3. mjesto u vaterpolskom Prvenstvu Hrvatske Solaris je slavio u Zagrebu protiv Mladosti, prvi put nakon 14 godina, sa 8:10 (2:2, 4:3, 1:4, 1:1). Naprave li isto sljedeće subote u Crnici, „Sunčani“ će sljedeće sezone nastupati u kvalifikacijama za Ligu prvaka, u kojoj su posljednji put igrali u sezoni 2009/10.

Nakon 2:2 u prvoj četvrtini, Mladost je od 11. do 13. minute uspješno realizirala tri napada zaredom za velikih 5:2, da bi Solaris već do 15. minute izjednačio rezultat. Ipak, do kraja poluvremena Zagrepčani su bili u prednosti od 6:5. U prvom poluvremenu tek jedan gol je realiziran iz igre, svi ostali pali su nakon igrača više ili peterca.

Mladost je prednost držala do 21. minute, kada golman Šparada sljedećih 10 minuta zaključava vrata. Do kraja treće četvrtine Šibenčani su zabili tri gola, a Mladost promašila peterac i to je 7:9. Četvrtim golom zaredom Solaris dolazi do tri razlike, a sve što je domaćin uspio napraviti do kraja je smanjiti na konačnih 8:10 dvije minute prije isteka vremena.

Druga utakmica igra se sljedeće subote u Crnici.

MLADOST: Jurlina, Samardžić, Obuljen, Biljaka 1, Lazić 2, Dašić 2, Vrbnjak, Rakovac 2, Mihaljević, Bajić 1, Fabris, Škiljić, Ćosić, Herceg, trener Zoran Bajić
SOLARIS: Šparada, Malenica 2, Erak, Sirovec, Kovalenko, Goreta 2, Kreković, Pelicarić 2, Penava 2, Bulat 1, Koprčina 1, Šparada, Štrkalj, Čondić Kadmenović, trener Jure Marelja