Crnogorci nam "poklonili" bod

Solaris u uzbudljivoj utakmici do važnog remija sa Jadranom iz Herceg Novog

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   20.01.2023 u 21:56

VK Solaris/Facebook
U utakmici 8. kola vaterpolske Premier regionalne lige, Solaris i Jadran (HN) odigrali su 8:8 (1:0, 1:2, 4:4, 2:2). Istakle su se obje obrane, a na kraju su odlučivale greške. Bitan je to rezultat za Sunčane, koji iz lige vrlo vjerojatno neće ispasti direktno, ali se još moraju izboriti za izbjegavanje kvalifikacija.

Čvrste obrane obilježile su prvo poluvrijeme. U prvih 8 minuta vidjeli smo 3 izgubljene lopte Jadrana i 4 Solarisa, no ipak su Šibenčani uspjeli i zabiti: Jakovčević je bio jedini strijelac prve četvrtine. Čaraj je uspio izjednačiti na početku druge, kao što je nakon pogotka Eraka poslije izjednačio Sladović. Na poluvremenu je tako bilo 2:2, a mali broj pogodaka i jest karakterističan za crnogorski vaterpolo, pogotovo za Jadrana.

U trećoj su se četvrtini strijelci malo probudili. Prvo je V. Radović sa dva pogotka doveo Jadran u prvo vodstvo sa 2 razlike, potom je Jadran u još dva navrata dolazio do dva pogotka prednosti, no u posljednjoj minuti ističe se sidrun Sirovec i vraća Solarisa u igru sa dva gola za 6:6.

6 i po minuta do kraja utakmice Rak postiže treći šibenski gol u nizu i Solaris tada vodi 7:6. Taj rezultat stajao je sljedeće 4 minute nepromijenjen, no Crnogorci preko Vasilija Radovića dolaze do novog izjednačenja.

I onda je uslijedila uzbudljiva završnica, s nevjerojatnim greškama. Prvo je u šibenskom napadu s igračem više Kreković šutirao, Jadranov vratar Đurović brani, lopta je odbijena skoro do centra, Kreković polako pliva do nje, dozvolivši Danilu Radoviću da ga pretekne i uzme tu ničiju loptu blizu centra. Pritom je Kreković spriječio Radovića da razvije kontru, sudac je označio peterac, preko kojeg je Radović doveo Jadran do prednosti 8:7, minutu i 19 sekundi do kraja. Potom Butić nije iskoristio igrača više za Solaris i Jadran kreće u svoj posljednji napad, 52 sekundi do kraja. 25 sekundi prije isteka, udarac D. Radovića brani vratar Šparada, lopta se odbija opet do crnogorskih igrača, koji su tad bili u dobitnoj situaciji - sve što su trebali napraviti jest sačuvati loptu, jer Solarisu bi ostalo samo 5 sekundi.

Jadran to nije napravio, prvo su 10 sekundi do kraja napravili faul u napadu, Solaris je brzo prebacio loptu naprijed, a 3 sekunde prije kraja D. Radović pravi nepotrebno grub faul na Jakovčeviću, što je rezultiralo petercem za Solaris. Penava je tad postavio konačnih 8:8.

SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević 1, Vice Erak 2, Luka Rak 1, Petar Čondić Kadmenović, Domagoj Butić, Karlo Kreković, Toni Radan, Jerko Penava 1, Borna Sirovec 2, Noa Burburan 1, Toni Šparada, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković
JADRAN (HN): Darko Đurović, Nicholas Porter, Uroš Vučurović, Lazar Vukićević, Jovan Vujović, Danilo Radović 1, David Stevović, Martin Gardašević, Jake Muscat, Matija Sladović 1, Matej Čaraj 2, Vasilije Radović 4, Ilija Radović, Lachlan Vos

U drugim susretima odigranim u Šibeniku, Mornar BS svladao je Primorac K. sa 14:10, a Jug je bio bolji od Jadrana (St) sa 14:11.

4 kola do kraja, Primorac Kotor je u vrlo teškoj situaciji, no tko će ići u kvalifikacije za ostanak kao predzadnji još je neizvjesno. O tome bi mogli u jednom od sljedećih kola odlučivati Solaris i Partizan. Kvalifikacije će svakako svi htjeti izbjeći, jer klubovi iz drugog regionalnog ranga su dosta dobri. Primorje je trenutno vodeće, a Valis Valjevo, Vojvodina ili Budvanska rivijera su svakako respektabilni mogući protivnici.

Po vaterpolskom običaju, posljednji dan natjecanja kada se igra turnirski uvijek je ujutro pa program u Crnici počinje već u 10 sati, utakmicom Solaris-Jug.