Vaterpolska matineja

Solaris uvjerljiv protiv KPK-a, slijedi Liga za prvaka

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   07.01.2023 u 16:32

U posljednjem, devetom kolu regularnog dijela 1. HVL, vaterpolisti Solarisa na domaćem bazenu svladali su KPK sa 20:6 (4:1, 4:0, 6:1, 6:4). Tako su prvi dio natjecanja završili na petom mjestu sa 15 bodova (5 pobjeda i 4 poraza). U današnjoj utakmici u strijelce su se stigli upisati i mladi Desnica i Babara, a bila je to i domaća premijera trenera Denisa Seferovića.

Solaris je bio uvjerljiv od početka. Tri akcije sa igračem više i jedna kontra donijeli su 4:1 nakon prve četvrtine. Korčulani čak 19 minuta zaredom nisu postigli pogodak pa je u trenutku kad su postigli svoj drugi gol (21 sekundu prije kraja treće četvrtine) rezultat već bio velikih 13:2.

I jedna i druga ekipa su, bez obzira na veliku razliku i podnevni termin, odigrale vrlo ozbiljno prve tri četvrtine, naročito u obrani. U posljednjoj su se obrane ipak malo opustile, a tih posljednjih 8 minuta iskoristili su dobro Jure Desnica i Roko Babara. Prvi je zabio iz peterca, drugi iz peterca i igrača više.

SOLARIS: M. Šparada, Jakovčević, Erak 2, Rak 3, Desnica 1, Butić 3, Kreković 1, Babara 2, Penava 4, Sirovec 1, Burburan 2, T. Šparada 1, Štrkalj, Brajković, trener Denis Seferović
KPK: Skokandić, A. Radovanović 1, V. Radovanović 1, Cvjetković, Botica, Borovina, Antonijević, Bryant Joudrie 2, Tedeschi, Denoble 2, Filippi, Dumančić, Mcknight, Bjelopera, trener Marjan Kosović

Slijedi Liga za prvaka, u kojoj će najboljih 5 ekipa igrati ponovo svatko sa svakim, ali u suprotnom plivalištu nego u regularnom dijelu. Budući je Solaris bio domaćin protiv Juga, Jadrana i Primorja, a gost protiv Mladosti, u Ligi za prvaka će biti obrnuto, tako da će samo jedna utakmica biti odigrana u Crnici.

Način natjecanja u 1. Hrvatskoj vaterpolo ligi tako je vrlo sporan, jer teoretski jedna ekipa može od ukupno 13 utakmica biti domaćin u njih samo 4, a druga ekipa u njih čak 9.