Doigravanje za Europu

Solaris uvjerljiv u Splitu: Svladali POŠK-a s velikom serijom na kraju susreta

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   03.04.2023 u 21:20

Facebook/VK Solaris
U prvoj utakmici polufinala doigravanja za poredak od 5. do 8. mjesta, u sklopu 1. HVL, Solaris je u Splitu slavio protiv POŠK-a sa 7:15 (2:3, 1:5, 2:2, 2:5), stekavši tako veliku prednost pred uzvrat u Crnici. Od Šibenčana istakli su se Erak sa 3 pogotka te vratar M. Šparada sa 15 obrana.

U prvoj četvrtini Erak, Čondić Kadmenović i Penava triput su doveli Solaris u vodstvo, za šibensko vodstvo 2:3 nakon 8 minuta.

Prvo značajno odvajanje dolazi na početku druge četvrtine; prvo igrača više realizira Jakovčević, potom Butić iz kontre donosi 2:5. Janković zabija iz peterca za POŠK, a onda slijedi nova serija 3:0 Solarisa: Radan iz igre, Erak iz igrača više te Burburan iz kontre dovode goste na velikih 3:8.

U trećoj četvrtini dvaput je POŠK smanjio na 4 razlike, dvaput su Šibenčani (Sirovec, odnosno Toni Šparada) vratili na pet.

Početkom zadnjeg dijela igre, Splićani dvaput zabijaju iz igre, za smanjenje na 7:10. Prijetnja domaćih nije dugo trajala, Solaris je do kraja napravio seriju 5:0. Najprije je na splitske pogotke nakon samo 13 sekundi odgovorio Erak svojim trećim golom, a do kraja su još zabili Penava iz kontre, Butić iz igre, Radan iz igrača više te Toni Šparada za konačnih 7:15.

Uzvrat u Šibeniku predviđen je za četvrtak u 20 sati. Podsjećamo, u ovoj fazi igra se na dvije utakmice i zbroj golova, dakle Solaris teško može prokockati veliku prednost i priliku da se plasira u borbu za 5. mjesto i Europu, gdje će igrati protiv Mornara BS ili Medveščaka.

Bazen na Poljudu, suci Maro Savinović i Ivan Matijević
POŠK: Luka Podrug, Ante Carev 1, Ivan Ćubelić, Roko Bezer, Jakov Šesnić, Luka Vukić 2, Krešimir Prižmić, Bože Gadža 1, Borna Vegar, Vito Janković 2, Marko Carrieri, Marin Borovčić Kurir 1, Eugen Leopold Tonković, trener Joško Kreković
SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević 1, Vice Erak 3, Luka Rak, Petar Čondić Kadmenović 1, Domagoj Butić 2, Karlo Kreković, Toni Radan 2, Jerko Penava 2, Borna Sirovec 1, Noa Burburan 1, Toni Šparada 2, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković, trener Denis Seferović