U srijedu opet protiv Jadrana

Vaterpolisti Solarisa bez šansi protiv Jadrana

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   02.12.2022 u 22:26

VK Solaris/Facebook
U utakmici 7. kola Prve hrvatske vaterpolo lige u Crnici su se susreli Solaris i Jadran. Splićani su bili bolji rezultatom 10:17 (0:6, 2:4, 2:4, 6:3). Isti protivnici susrest će se u srijedu u Zagrebu, u polufinalu Kupa.

Već prva četvrtina pokazala je razliku u kvaliteti; Jadran je poveo sa 0:6, a čak 4 pogotka bila su iz regularnih akcija, ne s igračem više ili iz peterca. Jednosmjerna utakmica nastavila se i poslije, no ipak s ponekim šibenskim bljeskom. Prvo gol za domaćine, za 1:7, zabio je Erak u 13. minuti, a drugi Kreković 6 sekundi prije kraja poluvremena, za 2:10.

I treću četvrtinu Jadran dobija sa 2:4, za deset razlike (4:14) pred posljednjih 8 minuta. U posljednjoj četvrtini Solaris je dosta efikasniji, no zabija i Jadran pa je razlika i dalje 10, na 2 minute do kraja. Potom Solaris postiže čak 3 pogotka u zadnjih minutu i po, za znatno popravljanje konačnog dojma.

Šibenčanima je ova utakmica, ako ništa drugo, poslužila da malo steknu samopouzdanja u napadu, gdje su na kraju jakom euroligašu ipak zabili 10 pogodaka, makar ih je 6 upalo tek u zadnjoj četvrtini. Angažiranom igrom do samog kraja nisu dopustili da im se ponovi da ih jači protivnik svede na samo par pogodaka. Posebno lijep bio je pogodak šibenskog sidruna Borne Sirovca u 28. minuti, kojeg je postigao okružen trojicom protivnika, iz vrlo teške pozicije.

Jadranu je ovo bila posljednja utakmica pred Final Four Kupa, gdje brane naslov, ali i da isprobaju neke igrače s manjom ulogom dosad.

SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević 2, Vice Erak 2, Luka Rak 1, Petar Čondić Kadmenović 1, Domagoj Butić, Karlo Kreković 1, Toni Radan, Jerko Penava 1, Borna Sirovec 1, Noa Burburan 1, Toni Šparada, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković, trener Jure Marelja
JADRAN: Ivan Marcelić, Rino Burić 1, Jerko Marinić Kragić 1, Marino Čagalj 2, Zvonimir Butić 1, Duje Pejković 2, Luka Bukić 2, Marin Tomasović 2, Marin Delić 4, Nikša Dobud, Anđelo Šetka 1, Šime Žilić, Tomislav Stričević, Ivan Domagoj Zović 1, trener Mile Smodlaka