U Zagrebu

Vaterpolisti Solarisa bolji od Medveščaka: Treća četvrtina bila je ključna

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   24.11.2022 u 07:13

Facebook Naši Tići/arhiva
Vaterpolisti Solarisa stigli su do nove prvenstvene pobjede. U šestom kolu Prvenstva Hrvatske slavili su u Zagrebu kod Medveščaka rezultatom 18:10 i to zahvaljujući briljantnoj trećoj četvrtini u kojoj su postigli čak osam golova.

Prvo poluvrijeme bilo je poprilično izjednačeno. Momčad Jure Marelje vodila je s 3:2 na isteku prve četvrtine, a plus jedan imali su i na poluvremenu – 6:5.

Zato su početkom nastavka ubacili u brzine više. Postigli su pet golova u nizu i poveli 11:5. Vodstvo od sedam golova (14:7) imali su i uoči zadnje četvrtine.

Mirno i sigurno sačuvali su svoju prednost, sve do konačnih plus osam (18:10).

Jerko Penava s četiri gola bio je najefikasniji u šibenskim redovima. Po tri gola postigli su Rak i T. Šparada, dok su se jednom u strijelce upisali Erak, Čondić Kadmenović, Butić, Kreković, Radan, Sirovec, Burburan i Brajković.

U sljedećem kolu Solaris će u Crnici ugostiti splitski Jadran.