Rutinski

Vaterpolisti Solarisa još jednom uvjerljivi protiv POŠK-a

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   06.04.2023 u 21:18

Nakon što su u prvoj utakmici polufinala doigravanja za poredak od 5. do 8. mjesta u 1. HVL slavili u Splitu sa 7:15, vaterpolisti Solarisa i u uzvratu su bili sigurni protiv POŠK-a, ovaj put s rezultatom 18:7 (2:1, 7:2, 5:2, 4:2). Sunčani sada čekaju rasplet dvoboja Mornar BS-Medveščak, kako bi znali s kim će igrati za 5. mjesto i plasman u LEN Eurokup.

Nakon uzbuđenja jučer na Šubićevcu, danas smo se na bazenu u Crnici mogli malo opustiti i mirno gledati utakmicu. Ionako prevelika razlika iz Splita u Šibeniku se dodatno povećavala, do konačnih ukupnih 33:14 pa ćemo od zanimljivosti izdvojiti tek obranu Solarisa u drugoj četvrtini, kada je POŠK imao dva igrača više, potom nepotrebno obostrano isključenje s pravom zamjene Burburana i Prižmića pri kraju druge četvrtine, dva pogotka mladog Lovre Goleša, koji je dobio priliku te odličnu večer oba šibenska vratara (Marin Šparada 11 obrana od 14, Lucijan Štrkalj 10 obrana od 14).

Bazen u Crnici, suci Bruno Šketelj i Vlaho Radičević

SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević 1, Vice Erak 1, Luka Rak 3, Petar Čondić Kadmenović 1, Domagoj Butić 3, Karlo Kreković 1, Lovre Goleš 2, Jerko Penava 2, Borna Sirovec, Noa Burburan 1, Toni Šparada 2, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković 1, trener Denis Seferović

POŠK: Luka Podrug, Ante Carev 1, Ivan Ćubelić, Roko Bezer 2, Jakov Šesnić, Luka Vukić, Krešimir Prižmić, Bože Gadža, Borna Vegar 1, Vito Janković, Marko Carrieri, Marin Borovčić Kurir 2, Eugen Leopold Tonković 1, trener Joško Kreković