Četvrtfinale prvenstva

Vaterpolisti Solarisa u Rijeku će putovati s dva pogotka zaostatka

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   23.03.2023 u 09:02

VK Solaris/Facebook/Ante Baranić
U prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja Prvenstva Hrvatske u vaterpolu, riječko Primorje je još jednom u Crnici pokazalo da su sastavili vrlo dobru momčad ove sezone, svladavši domaći Solaris sa 8:10 (2:3, 2:3, 1:1, 3:3). Šibenčani su, iako nisu mogli do pozitivnog rezultata, odigrali maksimalno, kako bi sa kakvom-takvom nadom otputovali na revanš (sljedeće srijede), a u posljednjim trenucima susreta Burburan je za domaće propustio iz peterca smanjiti na minus jedan.

Kroz prvu i početak druge četvrtine Primorje je triput povelo, a Solaris triput izjednačio. A onda se od 10. minute razigrao odlični nizozemski centar Kas Te Riele, zabio tri pogotka zaredom za Riječane, koji odlaze na svoju najveću prednost, 3:6. Butić je iz peterca postavio konačan rezultat prvog poluvremena, 4:6.

Iako je bilo vidljivo svima u bazenu da je Primorje bolje te večeri, a uz Nizozemca najviše problema zadavao je Darko Brguljan, Solaris je do kraja odigrao onako kako ovakve utakmice i treba igrati - pokušali su Sunčani maksimalno smanjiti razliku pred uzvrat.

Iako su u prvom poluvremenu vratar i obrana Primorja zadavali Šibenčanima velike probleme, glavni razlog rezultatskog zaostatka bila je velika brzopletost igrača Solarisa u napadu te veliki broj izgubljenih lopti, netočnih dodavanja i nepreciznih šuteva isprve.

Slično se nastavilo i u trećoj četvrtini, no šibenska obrana se poboljšala pa je na svakoj strani upao tek jedan pogodak. U zadnjih 8 minuta ušlo se tako sa rezultatom 5:7.

Dvije akcije sa igračem više donijele su konačno Solarisu izjednačenje (Jakovčević i Burburan). Nada u dobar rezultat brzo se, međutim, ugasila. Te Riele je igrača više za Riječane realizirao odmah u prvoj sekundi akcije, za njegov četvrti gol večeri. Poslije je Brguljan zabio nevjerojatan gol, kakav možemo vidjeti samo u nogometu, ne i u vaterpolu: lopta je po površini vode polako prošla sve igrače i ušla u gol. Takav sretni gol odveo je Primorje opet na 2 razlike, 7:9.

Do kraja je upao još po jedan gol sa svake strane, za konačnih 8:10, a dobri gostujući vratar Čubranić je 8 sekundi prije kraja obranio Burburanu peterac, čime je Solaris propustio priliku da u Rijeku putuje sa minimalnim zaostatkom.

I ovu utakmicu Solaris je imao veliku podršku svojih navijača.

Podsjetimo, četvrtfinale se igra na dvije utakmice, a rezultati obje utakmice se zbrajaju. Solaris, dakle, mora u Rijeci nadoknaditi dva pogotka razlike za prolaz u polufinale, inače će morati igrati doigravanje za poredak od 5. do 8. mjesta (i peto mjesto ga također može odvesti u Europu sljedeće sezone).

Bazen u Crnici, gledatelja 300, suci Periš i Tiozzo
SOLARIS: M. Šparada, Jakovčević 1, Erak 1, Rak 1, Čondić Kadmenović 1, Butić 1, Kreković 1, Radan, Penava, Sirovec, N. Burburan 2, T. Šparada, Štrkalj, Goleš, trener Denis Seferović
PRIMORJE: M. Čubranić, L. Babić, Te Riele 4, Kadivec, Brubnjak 2, Brguljan 3, N. Čubranić, K. Babić, Franulović, Muslim, Crippa, Abramović, Dipić, G. Burburan 1, trener Igor Hinić