Početak sezone

Vaterpolistice Viktorije kvalifikacije Kupa započele visokim porazom protiv Jadrana

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   10.11.2023 u 12:02

U petak ujutro, na bazenu u Crnici, počeo je kvalifikacijski turnir Kupa Hrvatske u ženskom vaterpolu, na kojem se natječe 5 ekipa za 2 mjesta na zadarskom finalu (početkom prosinca). Turnir je počeo susretom domaćina, šibenske Viktorije, sa splitskim Jadranom. Splitski sastav je slavio rezultatom 3:27 (1:6, 0:6, 1:8, 1:7).

Nema se puno toga napisati o početnoj utakmici sezone. Igračicama Jadrana je već i njihova plivačka snaga bila dovoljna za uvjerljivu pobjedu, a dvoboj je riješen početnom serijom Splićanki od 6:0.

Šibenčanke su pokušavale koliko su mogle, mijenjalo se ponekad i pozicije nekim igračicama u napadu, npr. Ani Desnici, no bez većeg efekta. Hana Mijat je zabila pogodak za Viktoriju iz daljine u 7. minuti za 1:6, Desnica se dobro snašla pred protivničkim vratima u 18. za 2:12, a zabila je još jedan pet minuta prije kraja. Bilo je to sve što su naše uspjele napraviti u napadu.

Bazen Crnica, gledatelja 20, suci Bore Rončević i Petar Čelar
VIKTORIA: Marić, A. Dugopoljac, Desnica 2, Mijat 1, Ružić, Jakelić, Pašara, Vlahov, Živković Radnić, Bumbak, Ćaleta, Lovrić-Caparin, Prelević, G. Dugopoljac, trener Josip Petković
JADRAN: Mišić, Eterović 2, Čagalj 2, J. Butić 5, M. Butić 5, N. Janković 3, Bradašić 1, Matošić 2, Tadić, I. Butić 2, Barišić 1, D. Butić 2, Buljac, M. Janković 2, trener Aljoša Kunac

Raspored ostatka turnira:

Petak 11:50 Mladost-POŠK 1937, 17:00 Jadran-Jug, 18:40 Viktoria-Mladost, subota 10:15 Viktoria-POŠK 1937, 11:50 Jug-Mladost, 17:00 POŠK 1937-Jadran, 18:40 Viktoria-Jug, nedjelja 9:30 Jug-POŠK 1937, 11:10 Jadran-Mladost