Nakon dobrog početka utakmice

Vaterpolistice Viktorije prvenstvo otvorile porazom u Splitu

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   14.01.2023 u 19:26

ŽVK Viktoria/Facebook
Na otvaranju domaćeg prvenstva, vaterpolistice šibenske Viktorije poražene su u 1. kolu u Splitu od domaćeg POŠK-a 1937 rezultatom 19:9 (1:2, 9:2, 5:1, 4:4). Kod Šibenčanki Desnica je dala 4 pogotka, Živković Radnić 3, Mijat i Jureša po 1. Kod domaćih nezaustavljiva je bila Iva Rožić, sa 6 pogodaka iz 7 pokušaja. Splićanke su utakmicu riješile u nevjerojatne posljednje 4 minute prvog poluvremena, kada šibenska obrana nije mogla ništa obraniti.

Nakon što je tradicionalno najesen odrađen Kup Hrvatske, u siječnju nam, po običaju, počinje 1. ženska vaterpolo liga Hrvatske. Primorje više nema žensku ekipu, no zato se nakon duže vremena vratio Jug. Mursa je sada samo Mursa, nema više slavonske fuzije sa Marsonijom.

Početak splitske utakmice pripao je gošćama iz Šibenika. Početno vodstvo Splićanki preokrenule su Mijat i Jureša pa je Viktoria dobila prvu četvrtinu. I početak druge četvrtine bio je dobar; po jedan gol na svakoj strani, Rožić za domaće pa Desnica za gošće pa je rezultat bio 2:3.

I onda, nakon što su šibenske vaterpolistice uspjele u prvih 12 minuta primiti samo 2 gola, u manje od 4 minute prije odmora primile su ih čak 8, dakle dva po minuti! Vrlo brzi napadi POŠK-a te nešto kontri riješili su utakmicu; na drugoj strani Viktoria je u tom periodu zabila 1 pogodak te je na poluvremenu svijetlilo 10:4.

Prvih 6 minuta treće četvrtine Šibenčanke opet igraju dobro u obrani i primaju samo jedan pogodak. No onda obrana opet popušta pa Splićanke od 22. do 30. minute postižu 7 golova te 2 minute do kraja imaju 19:6. Antonija Živković Radnić sa dva gola pa Ana Desnica sa sirenom na kraju utakmice su ublažile poraz.

POŠK 1937: Lucia Buljac, Alka Lulić 3, Roza Pešić 1, Karla Ružić 2, Paola Tudor, Tonka Ivković 1, Lara Srhoj 3, Mia Nardelli, Nina Matošić 1, Iva Rožić 6, Nina Eterović 1, Victoria Šistov Tadić, Mihaela Šain, Karla Srdanović 1, trener Višeslav Sarić
VIKTORIA: Andrea Marić, Lora Aladrović, Ana Desnica 4, Hana Mijat 1, Karla Šupe, Tonina Vlahov, Danijela Ćaleta, Anđela Dugopoljac, Antonija Živković Radnić 3, Matija Bumbak, Sara Vucelić, Marcela Lovrić-Caparin, Nora Prelević, Korina Jureša 1, trener Marijo Ćaleta

Ostali rezultati 1. kola: Mladost-Mursa 27:1, Jadran-Jug 13:8

Sljedeće subote u 2. kolu Viktoria gostuje kod Mladosti u Zagrebu.