Polufinale prvenstva

Vaterpolistice Viktorije u prvoj utakmici protiv favorizirane Mladosti prošle bolje od očekivanog

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   29.04.2023 u 16:41

U prvom dvoboju polufinala doigravanja 1. ŽHVL, šibenska Viktorija poražena je jutros u Crnici od zagrebačke Mladosti sa 7:14 (0:2, 2:4, 3:5, 2:3). To je svakako bolji rezultat u odnosu na kako su Šibenčanke prošle protiv istog protivnika u regularnom dijelu. Polufinale se igra na dvije utakmice, odnosno gol-razliku, tako da je Mladost gotovo sigurno u finalu, osim ako Viktoria ne nadoknadi 7 razlike u uzvratu u Zagrebu 6. svibnja.

Dobro su se šibenske vaterpolistice snalazile protiv Mladosti na početku susreta, kad govorimo o obrani, no u napadu su bile potpuno odsječene od gola i jedna od druge. Tako je Mladost polako gradila svoju prednost, sporije od očekivanog, no nakon 13 minuta igre ipak je bilo 0:5. Šibenski pokušaji svodili su se gotovo isključivo na dalekometne udarce, a dva takva pred kraj prvog poluvremena nekako su ušla, pogodile su na atraktivan način Bumbak i Desnica, za 2:6 na odmoru.

Odmah početkom treće četvrtine nositeljica šibenske obrane Ana Desnica dobila je treću, isključujuću osobnu grešku, no domaće nisu previše popustile u obrani. Primile su na kraju 14 golova, ali je zato napad na drugoj strani počeo funkcionirati: Jureša i Živković Radnić zabile su iz igrača više, Živković Radnić još i iz kontre, za 5:11 prije posljednjih 8 minuta. Zadnju četvrtinu Živković Radnić zabija i treći put, a pogodak Bumbak iz igrača više u posljednjem napadu utakmice omogućio je da Viktoria zadnju četvrtinu izgubi jedan razlike, ne dva kao sve ostale. Na kraju se nije moglo bolje od 7:14 protiv u svim segmentima igre boljih Zagrepčanki.

U drugom paru igraju POŠK 1937 i Jadran, prvi susret završen je pobjedom Jadrana 7:9. Pobjednici će igrati u finalu, poraženi u borbi za 3. mjesto.

Bazen u Crnici, suci Bore Rončević, Ante Rogić

VIKTORIA: Andrea Marić, Anđela Dugopoljac, Ana Desnica 1, Gabrijela Dugopoljac, Lucia Benat, Kiara Jakelić, Danijela Ćaleta, Tonina Vlahov, Antonija Živković Radnić 3, Matija Bumbak 2, Sara Vucelić, Marcela Lovrić-Caparin, Ana Šupe, Korina Jureša 1, trener Josip Petković

MLADOST: Latica Medvešek, Jelena Lončar, Elena Crnički 3, Dina Lordan 2, Matea Skelin 1, Nika Alfirević, Ria Glas 2, Lucija Brkičić, Kiara Brnetić 4, Lidija Crnički, Dora Kangler 2, Sara Frketić, Linda Božan, trener Mia Šimunić

Šut iz igre Viktoria 2/13, Mladost 7/23, igrač više Viktoria 4/8, Mladost 3/6, peterci Viktoria -, Mladost 1/1, kontre Viktoria 1/2, Mladost 3/5, obrane vratarki Viktoria 17/31, Mladost 7/14