Stopostotan učinak

Vaterpolistima Solarisa još jedna pobjeda: U Crnici bolji od riječkog Primorja EB

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   16.10.2021 u 06:53

ŠibenikIN/arhiva
Vaterpolisti Solarisa na skoru su dva od dva poslije dva odigrana susreta Prvenstva Hrvatske. Ovog petka u Crnici su s 13:7 pobijedili riječko Primorje EB.

Nakon slavlja u Zadru, te po povratku s drugog kvalifikacijskog turnira LEN Euro Cupa u Budimpešti, momčad Jure Marelje odigrala je prvu domaću prvenstvenu utakmicu u sezoni i stigla do pobjede.

Primorje jest bolje otvorilo utakmicu, vodili su s 1:0 i 2:1, no, vrlo brzo Šibenčani su preuzeli tijek i kontrolu utakmice. Već do kraja prve četvrtine imali su vodstvo od 5:2.

Ugodnih plus četiri imali su na poluvremenu, a opuštanja nije bilo niti u drugom poluvremenu. U potpunosti su sve držali u svojim rukama i na kraju upisali pobjedu od šest golova razlike.

Penava je postigao četiri, Koprčina tri gola, Čondić Kadmenović dva, a po jednom su se u strijelce upisali Erak, Štrkalj, Kovalenko i Goreta.

Nakon dva odigrana kola šibenski su vaterpolisti na stopostotnom učinku, kao i Jug Adriatic osiguranje i Jadran Split.

U sljedećem kolu Solaris gostuje kod Medveščaka.