U Zagrebu

Velika pobjeda vaterpolista Solarisa: Petković i Pelicarić vodili do slavlja nad Mladosti

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   12.11.2023 u 06:42

Facebook Vaterpolski klub Solaris
Vaterpolisti Solarisa još su jednom ove sezone pobijedili zagrebačku Mladost. Nakon slavlja u Crnici pobijedili su ih i u Zagrebu, bilo je 11:10 za momčad Denisa Seferovića.

Utakmica prvog kola drugog kruga Regionalne premier lige koja se igra po skupinama donijela je još jedan 'skalp' za šibensku momčad. Vrlo vrijedna pobjeda nad 'Žapcima' praktički već znači da su 'Sunčani' osigurali nastup u regionalnom natjecanju i u idućoj sezoni.

Nakon 4:4 u prvoj četvrtini zagrebačke utakmice, Solaris je iduće dvije odradio fantastično. U svakoj su zabili po tri gola, a primili samo jedan, u drugoj dionici igre.

S vodstvom 10:5 ušli su u zadnju četvrtinu igre, pa su domaćini uspjeli samo ublažiti poraz do kraja utakmice.

S po četiri gola odlični su u šibenskim redovima bili Petković i Pelicarić, kao i vratar M. Šparada koji je imao deset obrana. U strijelce su se još upisali D. Akrap, Vrdoljak i Bulat.

Mladost - Solaris 10:11 (4:4, 1:3, 0:3, 5:1)
Mladost: Jurlina, J. Bušić (1), Fajković, Solje, Gluhaić (1), Bučević, Koprčina, Rakovac (1), Mijić (1), Bajić (3), Herceg (2), Jajčinović, Sunara, T. Bušić (1).
Solaris: M. Šparada, Bralić, Brajković, R. Akrap, Jakovčević, Petković (4), D. Akrap (1), Pelicarić (4), Vrdoljak (1), Bulat (1), Burburan, T. Šparada, Štrkalj, Desnica.
Igrač više: Mladost 4/6; Solaris 3/8.
Peterci: Mladost -; Solaris 2/2.