Plus 16

Visoka pobjeda vaterpolista Solarisa: U Crnici 'razbili' korčulanski KPK

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   28.01.2022 u 21:28

ŠibenikIN
Vaterpolisti Solarisa u devetom kolu Prvenstva Hrvatske pobijedili su i to vrlo uvjerljivo korčulanski KPK u Crnici rezultatom 20:4.

Bila je to potpuno jednosmjerna utakmica i to od samog početka. Dovoljno o tome govori rezultat od 8:1 na kraju prve četvrtine.

Ozbiljno su Šibenčani igrali i dalje, dobili su i tri preostale četvrtine, a trener Jure Marelja veću minutažu dao je igračima koji u snažnijim utakmicama igraju manje. Među vratnicama je najveći dio utakmice proveo Štrkalj.

Prednost je nezaustavljivo rasla, a zaustavila se na kraju na konačnih +16.

Penava, Čondić Kadmenović i Goreta postigli su svaki po četiri gol, s jedinom razlikom što su prva dvojica imali stopostotan šut, dok je Goreta jedan promašio. Brajković je tri puta tresao mrežu Korčulana, Erak i Sirovec po dva puta, a T. Šparada jednom.

Peta je ovo pobjeda šibenskog sastava u sezoni.