Velika partija Pelicarića i Burburana

VK Solaris napravio novo iznenađenje u Europi: Slavili protiv Radničkog i prošli u šesnaestinu finala

Vaterpolo   |   Autor: Goran Milić   |   23.09.2023 u 21:04

LEN TV
U utakmici 2. kola skupine D prvog kruga LEN Eurokupa (1/32 finala), u Rijeci, Solaris je protiv Radničkog iz Kragujevca (kluba koji je došao iz kvalifikacija za Ligu prvaka) bio bolji sa 10:9 (5:2, 1:1, 2:4, 2:2) i tako se plasirao već sada u 1/16 finala ovog natjecanja. Roko Pelicarić i Noa Burburan bili su skoro jedini strijelci za Solaris; obojica su pogodili nekoliko sjajnih golova.

Nakon jučerašnjeg preokreta i pobjede protiv rumunjske Oradee, vaterpolisti Solarisa pružili su novu dobru partiju u Europi, premda i dalje oslabljeni.

Čak 5 puta Šibenčani su bili precizni u prvoj četvrtini i odvojili se na tri razlike. Burburan i Pelicarić imali su tad već dva pogotka, a naročito lijepi bili su pogoci za 4:1 (Burburan lobom iz igrača više) i 5:2 (Pelicarić iz daljine).

Druga četvrtina dosta manje efikasna, Ranđić je smanjio na 5:3 u 10. minuti, a na tri razlike vratio je Pelicarić u 15. U ovom periodu i jedni i drugi promašili su jedan peterac.

U trećoj četvrtini kreće Radnički: Janković iz peterca, Vicković pa Dadvani donose 6:6. Solaris se nije smeo, Pelicarić i Burburan vraćaju prednost, no Vicković ponovno smanjuje na 8:7.

Posljednja četvrtina bila je također napeta. Pelicarić je 7 minuta do kraja povisio na 9:7, na što uzvraća Stanojević 4 minute do kraja. Kod Radničkog su Janković i Pljevančić dobili treće isključenje, a Burburan kod igrača više ostaje u situaciji sam na golmana te malo slijeva postavlja 10:8. Adeišvili smanjuje na 10:9 78 sekundi do kraja.

Golova više nije bilo, premda je Radnički imao napad za neriješeno, no njihov zadnji napad završio je slabim šutom u vratara Šparadu pa su Šibenčani mogli sačuvati loptu do isteka vremena i slaviti novi ulazak u drugi krug Eurokupa, što im polazi i treći put zaredom, s tim da je ovaj put konkurencija u ovom natjecanju dosta jača.

Suci Pascal Bouchez (Francuska) i Peter Balzan (Malta)
RADNIČKI (K): Virijević, Kojić, Stanojević 1, Janković 1, Ranđić 2, Gavrilović, Adeišvili 1, Dadvani 1, Pljevančić, Vicković 3, Šulc, Antić, Todorovski
SOLARIS: Šparada, Babara, Brajković, R. Akrap 1, Jakovčević, Petković, D. Akrap, Pelicarić 5, Vrdoljak, Bulat, Burburan 4, Desnica, Štrkalj

U drugoj utakmici Primorje je pobijedilo Oradeu sa 11:8. Na tablici Primorje i Solaris imaju po 6, a Oradea i Radnički (K) 0 bodova. Riječani i Šibenčani već su tako u šesnaestini finala.

Sutra će od 10 sati Primorje i Solaris igrat će za prvo mjesto u skupini i status nositelja u ždrijebu.