Realizacija stala u nastavku

VK Solaris poražen od Primorja u uzbudljivoj utakmici Regionalne lige

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   30.11.2023 u 14:08

Facebook/VK Solaris
Vaterpolisti Solarisa su na svom bazenu u Crnici, u sklopu 9. kola skupine A Premijer regionalne lige, odnosno 2. kolu razigravanja za plasman od 4. do 7. mjesta u navedenoj skupini, poraženi od riječkog Primorja sa 12:14 (3:4, 6:3, 1:4, 2:3). Ovom pobjedom Riječani su definitivno osvojili 4., a Solaris 5. mjesto. Još otprije je poznato da su ove dvije momčadi osigurale opstanak u prvom rangu regionalnog natjecanja te će sa trećim i četvrtim klubom iz srpske skupine razigravati za plasman od 6. do 9. mjesta u ukupnom regionalnom poretku.

Solaris će tako konačno jednom bezbrižno dovršiti ovo natjecanje na proljeće (ostala mu je još i utakmica u Splitu kod Mornara prije razigravanja). No o tome tko će završiti bolje plasiran, Primorje ili Solaris, ovisit će i tko će na kraju sezone, u Prvenstvu Hrvatske, krenuti u doigravanje kao treći, a tko kao četvrti (treći bi vjerojatno izbjegao Mladost u četvrtfinalu te imao prednost domaćeg terena u borbi za 3. mjesto i plasman u Ligu prvaka).

Tako je ova utakmica, iako naizgled bez rezultatskog značaja, bila bitna barem za vidjeti gdje je Solaris trenutno u odnosu na Primorje (prve dvije utakmice, u Rijeci, u Eurokupu i Regionalnoj ligi, se izgubilo prilično uvjerljivo).

A krenulo je loše, sa brzim vodstvom gostiju od 0:3, no to je domaća ekipa, predvođena Antonijom Petkovićem, brzo ublažila već do kraja prve četvrtine (3:4). U drugoj četvrtini Sunčani su bili izuzetno efikasni, sa 6 pogodaka, uglavnom zahvaljujući maksimalnoj iskorištenosti igrača više (tri puta), jednom petercu, a kad se počelo zabijati i iz standardne igre, povelo se i sa dva razlike (9:7).

Iako je utakmica bila praktički revijalna, obje ekipe igrale su maksimalno, uz mnogo spornih situacija, barem po sudu sudionika susreta.

U trećoj četvrtini šibenska realizacija staje, izuzev jednog pogotka Petkovića iz igrača više, tako da gosti preokreću rezultat i opet dolaze u vodstvo. U posljednjoj četvrtini Solaris tek jednom izjednačuje (11:11), nakon čega se Primorje odvaja na dva razlike, što se više nije moglo stići, makar je bilo prilika.

SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković, R. Akrap 1, Jakovčević, Petković 4, D. Akrap, Pelicarić 3, Vrdoljak 1, Bulat 2, Burburan 1, T. Šparada, Štrkalj, Goleš

PRIMORJE: Mauro Ivan Čubranić, L. Babić, Vuković, Tončinić, Brubnjak 4, Brguljan 1, N. Čubranić 3, K. Babić 2, Burburan, Te Riele 1, Crippa 2, Paparić 1, Jurić, Tomić