Na Kantridi

VK Solaris poražen u Rijeci, još jednom doživjevši nakon vodstva potop u završnici susreta

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   13.10.2023 u 21:29

Facebook/VK Solaris/arhiva
U 5. kolu Premijer regionalne lige, vaterpolisti Solarisa su u Rijeci poraženi od Primorja sa 15:11 (5:4, 1:2, 4:3, 5:2). Još jednom su Šibenčani igrali dobro većinu susreta i onda pali pri kraju, nakon još jednog nesvakidašnjeg preokreta, sličnog onom u Šibeniku protiv Jadrana, kada su također nakon vodstva od 2 razlike u 3. četvrtini potpuno pali u završnici.

Sa sastavom u kojem nije bilo vratara Marina Šparade te Jakovčevića, sa nedovoljno oporavljenim Tonijem Šparadom, Sunčani su pružili puno bolji otpor riječkom sastavu, od kojeg su u Eurokupu izgubili na istom mjestu sa 20:6.

U efikasnoj prvoj četvrtini Primorje je dvaput pobjeglo na 2 razlike (3:1, 4:2), no završilo je 5:4, a Niko Čubranić kod domaćih i Antonio Petković kod gostiju već su postigli po tri pogotka.

U drugoj četvrtini obrnuta situacija, nije bilo golova gotovo pet minuta, dok Pelicarić nije iz kontre izjednačio, a vrlo brzo Brajković i preokrenuo. Na poluvremenu je ipak svijetlilo 6:6.

U 20. minuti Šibenčani su imali čak 2 razlike (7:9), a onda slijedi potop: u sljedećih 13 minuta Primorje je zabilo 7 (stigavši i promašiti jedan peterac), a Solaris nijedan gol. Na kraju je poraz ublažen, za konačnih 15:11.

Junaci Primorja bila su dva Čubranića, Niko sa 6 pogodaka i Mauro Ivan sa 10 obrana.

Bazen na Kantridi, suci Goran Gavrilović i Jakov Blašković
PRIMORJE EB: M.I. Čubranić, Babić, Kadivec, Tončinić, Brubnjak 1, Brguljan, N. Čubranić 6, Babić 1, Burburan 2, Te Riele 2, Crippa 1, Paparić 1, Jurić, Vuković 1, trener Igor Hinić
SOLARIS: Štrkalj, Bralić, Brajković 2, R. Akrap, Goleš, Petković 3, D. Akrap 1, Pelicarić 2, Vrdoljak 1, Bulat, Burburan 1, T. Šparada 1, Lacmanović, Babara, trener Denis Seferović

Peterci: Primorje 1/2, Solaris 1/1
Igrač više: Primorje 5/8, Solaris 4/12
Obrane vratara: Primorje 10/20, Solaris 3/16

U nedjelju od 20 sati Solaris će u Crnici ugostiti Mladost, u 6. kolu ovog natjecanja.