Kup Hrvatske

VK Solaris slavio protiv Zadra, uspješnu večer zaključio pogotkom 16-ogodišnji Jure Desnica

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   27.10.2023 u 22:06

ŠibenikIN
Vaterpolisti Solarisa pobijedili su, u sklopu 1. kola skupine B četvrtfinala Kupa Hrvatske, momčad Zadra sa 17:7 (4:4, 4:1, 5:1, 4:1), na svom plivalištu u Crnici.

Momčad Zadra pružila je solidan otpor Sunčanima, pogotovo kad se uzme u obzir da su jučer u Zadru odigrali susret drugog ranga Regionalne lige.

Budući da su promijenjena vaterpolska pravila pa se sada svaka utakmica koja završi neriješeno (makar u ligi ili skupini) rješava petercima, gol-razlika više ne igra ulogu (kao što smo gledali dvaput u protekle tri godine, kada su Primorje i Solaris pitanje prolaska dalje rješavali nabijanjem gol-razlike protiv slabijih ekipa).

Tako su Šibenčani ušli u susret neopterećeni pa je prva četvrtina završila 4:4, a Zadrani su otpor držali sve do 10. minute (5:5), nakon čega sljedećih 11 i po minuta neće biti zadarskog pogotka te je Solaris serijom 7:0 riješio pitanje pobjednika, da bi ostatak utakmice bilo odrađivanje posla, makar sa solidnom igrom.

Inače rezervni vratar Lucian Štrkalj danas je upisao 7 obrana, a mladi Jure Desnica izborio je peterac i zabio pogodak iz njega, za konačnih 17:7.

SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković, R. Akrap 2, Jakovčević 1, Petković 3, D. Akrap 4, Pelicarić 4, Vrdoljak 2, Bulat, Burburan, T. Šparada, Štrkalj, Desnica 1, trener Denis Seferović

ZADAR: Lazić, Raci, Grozdanić, Bašić 2, Ćalić, Jovančević 3, L. Donđivić 1, Cicero, Butić, Eškinja 1, Čačić, Jurišić, Miskolczi, A. Donđivić, trener Goran Jovančević

SKUPINA B (u Šibeniku)

Solaris-Zadar 17:7, Mornar BS-POŠK OVK Split 15:9

Sutra će Solaris igrati vjerojatno ključnu utakmicu protiv Mornara BS, od 19:45, a u nedjelju ujutro će od 11:45 igrati protiv POŠK-a. Samo pobjednik skupine prolazi u polufinale, gdje već čekaju Jadran i Jug.