Večeras protiv Španjolaca

Vrlo uvjerljiv start vaterpolista Solarisa u kvalifikacije LEN Euro Cupa: Švicarci nisu mogli parirati

Vaterpolo   |   Autor: Š.I.   |   01.10.2021 u 06:37

hvs.hr
Vaterpolisti Solarisa zabilježili su vrlo uvjerljivu pobjedu u prvom kolu kvalifikacijskog turnira LEN Euro Cupa koji se igra u Crnici. S čak 23:6 pobijedili su švicarsku momčad Carouge Natation.

Od samog starta bilo je jasno da će to biti jednosmjerna utakmica. Ekipa Jure Marelje povela je 4:0 nakon prve četvrtine, a do poluvremena vodstvo je bilo još veće – 9:2.

Bez imalo opuštanja nastavilo se i u drugom dijelu. Raspucani su bili domaći vaterpolisti koji su u trećoj i četvrtoj četvrtini još 14 puta tresli mrežu Švicaraca za konačnih 23:6.

Antun Goreta i Jerko Penava po pet su puta tresli mrežu protivničke momčadi, Koprčina je zabio dva gola, a po jednom u strijelce su se upisali Malenica, Štrkalj, Kovalenko i Kreković.

U drugoj utakmici prvog gola Telimar Palermo je s 14:13 pobijedio španjolski CN Andreu. Efikasni su bili i Šibenčani u redovima sicilijanske momčadi: Bašić je postigao četiri, a Vlahović jedan gol.

Jutros su na programu dvije utakmice: u 10 će igrati Carouge Natation i Sant Andreu, a u 11:45 Šturm 2002 Ruza i Telimar Palermo. Slijedi i večernji program u Crnici: u 18 h u bazen će uskočiti Carouge Natation i Šturm 2002 Ruza, a u 19:45 Solaris će igrati protiv Sant Andreua.