OBJAVA: 19.04.2017, 21:50h   •   IZMJENA: 19.04.2017, 21:50h   komentara   •     ISPIŠI

U zadnjem kolu protiv Vrijednosnica Osijek

Jolly JBS se s pobjedom vraća iz Zagreba: Bolji i od Hermes Analitice

Momčad Ivana Velića upisala je još jednu prvenstvenu pobjedu. S 90:79 slavili su na gostovanju kod Hermes Analitice u Zagrebu.

Milan Balaban/arhiva Jolly JBS se s pobjedom vraća iz Zagreba: Bolji i od Hermes Analitice
19.04.2017, 21:50h

Vodio je Jolly JBS u prvih šest i pol minuta. No, onda su domaćini mini serijom odvojili se na osam koševa prednosti (22:14). Ali da zaostatak ne bude tolik na kraju četvrtine pobrinuli su se Marić i Novačić koji su smanjili na 22:19.

Prve tri minute druge četvrtine prednost je minimalna na strani domaće momčadi, no, kreće onda serija Velićeva sastava. Odvajaju se na plus devet (41:32), ali za kratko. Hermes dolazi na samo minus jedan, ali gosti ipak na odmor odlaze s većom prednošću (42:50).

Tijekom treće četvrtine prednost je bila na strani domaćina kako je vrijeme odmicalo, no, na semaforu je uoči zadnjih deset minuta svjetlilo 64:65 i to nakon što je Nikola Došen pogodio tricu.

Ne predaju se domaćini koji stalno pušu za vrat gostujućoj momčadi. U 35. minuti rezultat je 73:75, no, onda se Jolly JBS uspijeva osvojiti na 11 razlike (86:75). I to više Hermes nije uspio stići, a Jolly JBS je stigao do važne pobjede u borbi za što bolju poziciju uoči play-offa.

U nedjelju Jolly JBS na Baldekinu dočekuje Vrijednosnice Osijek nakon čega će biti poznati i tko će im biti protivnik u play-offu prvenstva.

HERMES ANALITICA – JOLLY JBS 79:90 (22:19, 20:31, 22:15, 15:25)
Suci: Alfred Jovović, Krešimir Katić i Josip Mikulić
HERMES ANALITICA: Škara 5, Mandalinić, M. Raič 6, Svoboda 18, Garafolić 5, S. Krstanović 5, Ušić 7, Đurinović, J. Rajić 21, A. Krstanović. Trener: Zvonimir Mravak.
JOLLY JBS: Scott 10, Penn, Klepo, Došen 8, Markulin 4, Marić 7, Bilinovac 18, Papac 15, Perković, Novačić 22, Brkić 6. Trener: Ivan Velić.