OBJAVA: 21.09.2017, 15:46h   •   IZMJENA: 21.09.2017, 15:46h   komentara   •     ISPIŠI

Optimistično u nastavak sezone

Ivan Stanić i Stipan Banić dva su najveća dobitka utakmice na Borovištu

Razvedrili su se oblaci nad Šubićevcem. Ne može se reći da je bilo drame ili zabrinutosti nakon samog početka sezone i četiri poraza u nizu, no, sad je definitivno puno ugodnije. Tri posljednje utakmice donijele su rezultatski mir, samopouzdanje uoči nastavka. Uklopila se tu i zadnja pobjeda, ona u Kupu nad Zagorom (3:0), u kojoj su najbolji igrači bili mladci Ivan Stanić i Stipan Banić.

I. J. Ivan Stanić i Stipan Banić dva su najveća dobitka utakmice na Borovištu
21.09.2017, 15:46h

'Promiješao' je trener Perković karte za Kup utakmicu. Očito zadovoljan onim što je Ivan Stanić pokazao u 20-ak minuta prvenstvene utakmice protiv Sesveta (dva puta pucao prema golu, pogodio jednu stativu), na Unešiću ga je ponovno stavio na istu poziciju, onu desnog krila i to od prve minute.

U izostanku teško ozlijeđenog Maleša, Stanić je u obje te utakmice ostavio odličan dojam. Protiv Zagore zabio je prvi, ali i asistirao za drugi gol, pokazavši uz to i još niz dobrih stvari. A bio je među prvima (ako ne i prvi) kad se s Funcutima povela pjesma nakon utakmice. Odmah njemu uz bok, iako je kompletna momčad odigrala odličnu utakmicu, je godinu dana mlađi Stipan Banić koji je na ukazanoj prilici zahvalio na najljepši mogući način, kao uostalom i I. Stanić.

U igru je Banić ušao u 58. minuti i to na poziciju polušpice, njegovu omiljenu. Samo pet minuta kasnije postigao je prvijenac, a odmah potom i drugi gol u narančastom dresu u službenim utakmicama. U nešto više od pola sata provedena na terenu opravdao je povjerenje, a sve to nakon nezadovoljstva minutažom na početku sezone i želje za odlaskom. Znajući njegove kvalitete sa Šubićevca ga nisu pustili, a Zagora je već pokazala da je dogovor o ostanku rješenje za dobrobit obje strane.

Golovi i dobra igra baš zato će, kako Staniću tako i Baniću, zasigurno biti i motiv za još kvalitetniji i jači rad u nastavku sezone. A i trener Perković sad zasigurno ima više manevarskog prostora, dobrih igrača za kojima može posegnuti, bilo od početka utakmice ili da doprinesu s klupe. I baš zato i Stanić i Banić dva su najveća dobitka unešićke utakmice. Dva mlada momka, 20-godišnjak koji je ponikao u kninskoj Dinari i 19-godišnjak koji je prije četiri godine stigao iz biogradskog Primorca, razlog su i potvrda vjere u domaće snage.

Nezasluženo bi bilo, pored Stanića i Banića, izostaviti i učinak ostatka momčadi. Nije bilo lošeg mjesta, a i povratnik Alispahić (asistencija za Banićev prvi gol), nesumnjivo, bit će od velike koristi – kako u igračkom dijelu, tako i u sazrijevanju mladih igrača. S Vukorepom i Šarom pronašao je Perković idealan stoperski par. Govore u prilog tome i brojke: već treću utakmicu narančasti nisu primili gol, a igra izgleda sve bolje. Sve bliže pogotku je i napadač Brekalo koji još čeka prvijenac, u Zagori ga je zaustavila stativa.

Naravno, nema mjesta prevelikom uživanju. Perković je preiskusan trener i zna da se ne živi na staroj slavi i kako se treba nastaviti potvrđivati. Prenijet će to zasigurno i na svoje igrače. A prva prilika za to su dva gostovanja koja čekaju narančaste: ono nedjeljno kod Dinama 2 odakle će produžiti za Ludbreg gdje će dočekati srijedu i susret protiv Varaždina.